Plsť
Zobrazují se příspěvky se štítkemPlsť. Zobrazit všechny příspěvky
pondělí 7. ledna 2013

Mamince

Saténová halenka.
S lodičkovým výstřihem.
Ten si o výrazné náušnice přímo říkal.


Tímto zahajuji kratinký cyklus dárků, které už dávno mají svého šťastného(?) majitele, jen vám se je nestihla ukázat, protože jsem je pod stromeček dokončovala na poslední chvíli.

U těchto náušnic jsem chvíli zvažovala, zda si je nenechat. Ne snad že by se mi k něčemu hodily, teda vlastně nehodí se vůbec, ale jsou to dvě první plstěné kuličky, které jsem vytvořila za asistence Kuby. Tak jako stojí na židli vedle mě, když škrábu brambory nebo peru prádlo v umyvadle, z důvodu předvánočního časového presu jse zkusila plstit spolu s ním a ono to vyšlo. Na úvod jsem ho exemplárně malinko píchla plstící jehlou, aby jako věděl, a pak už jsem - celkem v klidu a tudíž naprosto nadšená - mohla pracovat. Tak ano, rouno, korálky, nitě a knoflíky byly roztahané po celém bytě, ale já to považuju za pokrok, další level v našem společném soužití. Co dál? Šití na stroji ve dne? Třeba. To zatím s třinácti kily zavěšenými na mém pravém stehně nezvládám ... :o).
pátek 21. prosince 2012
neděle 16. prosince 2012

Za 10 minut

Hotovo.
Návod na řetěz, prosím, zde.

Nerozbitný.
Baby-friendly.
Originál.

čtvrtek 1. listopadu 2012

Ještě že vím, jak na to ...

To mi tak jednou večer bylo smutno a zima. Uplstila jsem si korále - hezké, že?! Ale nepomohly. Až cvičení, objednávka šedých návleků na fleru a portské.

Listopade, vítej!


středa 31. října 2012

Beautiful Cat

Před lety jsme s kamarádkou viděly v jednom milánském nóbl papírnictví úžasnou potvoru - Ugly Doll. S(l)oňa se do deformovaných hraček okamžitě zamilovala, jenže - jedna jednooká kráska stála víc, než jsme tehdy my dvě dohromady projedly za měsíc. A tak jsme se s hebkými exempláři jen narychlo pomazlily a šly. Já měla ještě mezi dveřmi plnou pusu řečí, že "tohle" jí můžu klidně ušít. Dodací lhůtu mám sice krapátko podelší, ale JE TO TU. A protože sliby ... bla bla bla ..., tady jedna fialová kočka, už připravená pod stromeček. 

Oči a zuby jsou přišité stylem "pracovní činnosti ve 3.B", tělo s plsti, vycpané PES kuličkami. 

Myslela jsem, že to bude mazlík pro starší a ... otrlé, ale i Kuba poznal kočičku a hned se k ní měl.



pondělí 29. října 2012

Řetěz

Zase písmenka.
Zase dárek k prvním narozeninám.
Mužskému, co je již pátým nositelem stejného jména ve své rodině.

úterý 18. září 2012

Dnes písmenková

Tentokrát jsem si dala záležet na výběru barev plsti i bavlnek. Trochu sláďora, ale když vám ještě nebylo ani pět ... Plstěná písmenka plněná vatelínem pro dvě malé okouzlující brunetky. Zblbnutá vystajlovanými obrázky ze zahraničních blogů - myslela jsem třeba dát je nad dveře, opřít v knihovně nebo k posteli. Starší si rozbalila svůj balíček, přečetla(!) své jméno a ukradla ségře K, protože je přece Alenka. Já i její matka jsme omdlely. Po zbytek dne se litery staly nejmilejším plyšákem všech přítomných. To jsem teda nečekala ... 




Dárkové balení - inspiraci jsem našla tady.
pondělí 27. srpna 2012

Věnováno Iris

Ať žije!!! Princezna i její statečná mamka!

Ušito podle návodu v zářijovém Marianne Bydlení.

Dárek do porodnice.
úterý 17. července 2012

Vi ses!

Potřebovala jsem rychle nějaký malý, lehký, skladný dárek, který dopraví jeden vášnivý cyklista až do Philadelphie.


Korále Indiánské léto pro dámu, co nám kdysi po týdnech strávených v amerických hostelech uvařila opulentní večeři, vyprala, pohostila hyper-zdravou snídání a svezla kabrioletem až k Amišům. Tak, Hanne.




A Romantika z Provence pro jedinou absolventku Harvardu, kterou znám osobně. See you soon, Joanna!






sobota 21. dubna 2012

Omedetó, J.!

Korále pro největší ženu, co znám! 


čtvrtek 29. března 2012

S tyrkysem

Náušnice pro jednu rusovlasou, energickou cvičitelku hot jógy. Joveux anniversaire, L.!

čtvrtek 22. března 2012

Spring - pink

Uplstila jsem si korále - jarní/velikonoční/holčičí. Paráda do ulic, navíc baby-friendly: ovčí rouno, na gumičce a dá se vyprat!




čtvrtek 1. března 2012

A modrá dobrá


Růžová je nejlepší

Inspirována Markétou B. jsem vyrobila "sportovně - elegantní" čelenku. Postup je svou jednoduchostí vhodný do prvouky ve čtvrté třídě. Pak jsem poprosila mého syna, jestli by mi dělal modelku, ale to nějak nevyšlo - měl "plný diář". A tak musela nastoupit Olga. Slušela ji, ač je exemplář určen pro výrazně mladší věkovou skupinu. Ale princezna jako princezna, každá se chce líbit.





pátek 16. prosince 2011

Sada

Korále Věrka
Vytvářím sety. Stále mám totiž pocit, že mé výrobky jsou amatérské, nedokonalé, samostatně nenositelné, mešuge. A tak dokupuju trička, šátky, punčochy - letošní Vánoce mám jednoznačně ve znamení souprav.


Těším se na prvního odvážlivce, který se v ní vydá mezi lidi!
neděle 20. listopadu 2011

Se sestrou

Podzimní slunce
V sobotu po obědě jsme se sestrou zasedly v kuchyni za stůl a vrhly se na plstění. Kubu hlídala babička, a tak jsem mohla tuhle úžasnou relaxační techniku Olgu v klidu naučit. Jako ukázkový kus jsem ji vyrobila náhrdelník "Podzimní slunce". Spolu s béžovým svetrem jej dostane naše maminka k narozeninám. Olga sama se pak vrhla na korále "Víla" (fotografii dodám později). Šlo jí to - moc, plstila dokonce tak intenzivně, až mi zlomila jehlu v mém oblíbeném péru.


 No, neva, byl to krásný čas!

PS: Jo, a málem jsme společně urvaly lustr v kuchyni. Obě jsme měly za to, že je pověšen na drátu a dá se snížit, leč naši rodiče (překvapivě bez konzultace s námi) provedli změnu a svítidlo visí pevně! Smály jsme se jako by nám bylo pět a něco jsme provedly. A smály jsme se i v neděli.
sobota 12. listopadu 2011

Glamour

Uplstila jsem kamarádce k narozeninám náhrdelník. Barevně - kdyby nic - tak se bude hodit ke každým džínám. Poprvé jsou použila paměťový drát, a tak jsem si jej hned včera vzala na večírek, aby otestovala jeho funkčnost. No, rozepnul se mi už při cestě tramvají. Zapínání budu muset ještě nějak "vytunit" ... :o). Do balíčku přidám ještě barevné punčochy, ať je "glamour" dokonalý. Všechno nejlepší, R.!!!