pátek 30. prosince 2011

Rok 2011

V dubnu se mi život obrátil vzhůru nohama. Kubu jsem si moc přála, strašně se na něj těšila, ale připravena jsem na teda nebyla. 


Dneska jsem nejšťastnější. Konečně mám pořád co (smysluplného) dělat a mám i nový pohled na budoucnost. V příštím roce poprvé nic neplánuju, nedávám si žádný úkol, nemám žádný vytyčený cil - chci se (jen) starat, péct domácí chleba a milovat.


čtvrtek 29. prosince 2011

Pro děti - tělem, duší

Do poslední chvíle jsem šila psy podle Modré polívky.
A vázala loutky.


Škoda že Ježíšek Lucii nenadělil k opici i tuhle lampu - dost by se jí hodila.


Lightlace
pondělí 19. prosince 2011

JosefkaTahle je vážná - má funkci: na hodinky, prstýnky, bižu.

OvceeeeeeeeeeeeeeeMám jeden vánoční evergreen.


Nejsou nejchytřejší, ale sympaťačky!
pátek 16. prosince 2011

Sada

Korále Věrka
Vytvářím sety. Stále mám totiž pocit, že mé výrobky jsou amatérské, nedokonalé, samostatně nenositelné, mešuge. A tak dokupuju trička, šátky, punčochy - letošní Vánoce mám jednoznačně ve znamení souprav.


Těším se na prvního odvážlivce, který se v ní vydá mezi lidi!
čtvrtek 15. prosince 2011

Na poště


Třicet přání k Vánocům vymyšleno, vyrobeno, naobálkováno, posláno.


Mezi adresáty je i teta, která si vede portfolio mých peefek, zdravím a děkuju!
středa 14. prosince 2011

Úly

Kocourek
Opět jsme se s kamarádkou pustily do společných předvánočních příprav cukroví. Při čtvrtém ročníku nám nedělaly společnost ani láhve vína (jako kdysi), ani břicha větší než malá (jako loni), ale dva půlroční hoši.

Malá rekapitulace:
hodin spolu: 7
hotové druhy cukroví: 4
počet úlů: 60
počet pokusů o úl: 180
počet kojeni: 4
počet přebaleni: 6
počet minut, kdy spaly obě děti: 20
počet vypíchnutých očí a promáčknutých lebek: překvapivě 0

Jsme na sebe nesmírně pyšné, neb oproti loňsku jsme dokonce přidaly ještě jeden druh cukroví (z nudy na mateřské ...  ). Leč významné zisky si žádaly své oběti, a tak Kuba měl dovoleno hrát si s myší od počítače, Vašek mohl cucat knížku. oba byli uspáváni na rukách a náš designový obyvák se proměnil v totální dětskou hernu! 

A jak advent u vás?

pátek 9. prosince 2011

Krabičky

Inspirovaná známou pořádám letos již druhý ročník vánočního mejdanu, kam každý musí přinést jeden hand-made dárek. Někdo navléká, někdo peče, někdo stáčí. Já ke korálům tentokrát vyrobila i krabičku - ostatně krabičkám jsem úplně podlehla a mám jich hotových už dvanáct! 

Nevíte, jestli je těžké navázat tu dekorační hvězdu? Hand-made dárek bych tak dovedla k dokonalosti!
Přeju vám krásný advent a podařené prosincové večírky. 


Návod.

Připraveno.

Předbaleno.

Hotovo.čtvrtek 8. prosince 2011

Radost

Za pár měsíců se tento prostor promění v opravdový dětský pokoj. Zatím slouží jako pracovna a hostinský pokoj s podezřele velkým množstvím hraček na policích, v koších, na zemi, všude.


A krásně tam létají jeřábi ... nad topením.středa 7. prosince 2011

Na lidovou notu

Minulý týden jsem si vyzvedla svou první letošní várku keramiky - vše poputuje pod stromeček. 


Kočka pro Kočičku - jako každý rok.
Ptáčci do nového domu - inspiraci jsem viděla v okně dílny Jedličkova ústavu.
Talíř na šperku, klíče, mince ... .


úterý 6. prosince 2011

Přátelé

Měla jsem narozeniny a budu mít oslavu. Půjčila jsem si pro ni prostor - ne zrovna útulný, a tak jsem aspoň každému vyrobila jeho osobní ubrousek. Snad ta razítkovací barva nebude dělat knírek pod nosem ...


Těším se!


Abychom měli mastné huby.


Ubrousky.
Inspirace: balící papír zakoupen, improvizovat budu na místě.
pátek 2. prosince 2011

Fialová

Dneska jdeme na svatbu - teda: na obřadu už jsme byli a večer nás ještě čeká mecheche.


Novomanželům hodně štěstí!


Před

Po
neděle 20. listopadu 2011

Se sestrou

Podzimní slunce
V sobotu po obědě jsme se sestrou zasedly v kuchyni za stůl a vrhly se na plstění. Kubu hlídala babička, a tak jsem mohla tuhle úžasnou relaxační techniku Olgu v klidu naučit. Jako ukázkový kus jsem ji vyrobila náhrdelník "Podzimní slunce". Spolu s béžovým svetrem jej dostane naše maminka k narozeninám. Olga sama se pak vrhla na korále "Víla" (fotografii dodám později). Šlo jí to - moc, plstila dokonce tak intenzivně, až mi zlomila jehlu v mém oblíbeném péru.


 No, neva, byl to krásný čas!

PS: Jo, a málem jsme společně urvaly lustr v kuchyni. Obě jsme měly za to, že je pověšen na drátu a dá se snížit, leč naši rodiče (překvapivě bez konzultace s námi) provedli změnu a svítidlo visí pevně! Smály jsme se jako by nám bylo pět a něco jsme provedly. A smály jsme se i v neděli.
pondělí 14. listopadu 2011

Perfect weekend

Milé.


Měla jsem úžasný víkend: byla jsem v kině (Perfect days), na kafe s kamarádkou, koupila jsem knihu (Magor dětem), dostala jsem knihu (Nevěra po americku), viděla norský film Happy Happy (doporučuju), měla studentskou pečeť, dlouho jsem spala (sice ne vkuse, ale co), byla plavat, četla si (Krátké pohádky pro unavené rodiče - jo jo, jsem trochu napřed) a byla na koncertě (B-Side Band a bůh Dyk).


Vše díky svému muži, on je perfektní!
sobota 12. listopadu 2011

Glamour

Uplstila jsem kamarádce k narozeninám náhrdelník. Barevně - kdyby nic - tak se bude hodit ke každým džínám. Poprvé jsou použila paměťový drát, a tak jsem si jej hned včera vzala na večírek, aby otestovala jeho funkčnost. No, rozepnul se mi už při cestě tramvají. Zapínání budu muset ještě nějak "vytunit" ... :o). Do balíčku přidám ještě barevné punčochy, ať je "glamour" dokonalý. Všechno nejlepší, R.!!!
středa 19. října 2011

JeřábPrototyp a barevná škála


Inspirována výlohou v kavárně Mammacoffee na Korunní rozhodla jsem se vyrobit Kubovi ozdoby na okno do jeho nově vznikajícího pokoje. 


Knížku s návodem na skládání origami přijala knihovna do svého fondu o den dřív, než se Kuba narodil - vtipné.čtvrtek 13. října 2011

ProkopV úterý se narodil Prokop - ať žije!!!
pátek 7. října 2011

Pře-tlak

Halina

Mívám teď tvůrčí přetlak. Zatímco donedávna jsem vymýšlela, skládala, prezentovala, improvizovala a spolupracovala, teď kojím, přebaluju, hraju, mazlím, vozím a kojím. Některé z aktivit „za svobodna“ (tak drsně nazývám dobu, než se nám narodil Kuba) mi ale zůstaly – třeba keramika.
Ve středu jsem poprvé po pěti měsících vyrazila na kurz. Štafetu hraní a mazlení převzal Můj muž a já si radostně vzala malou kabelku, hodinky a Instinkt – nic z toho s sebou nemívám, když jdu ven s kočárkem (tašku mám obří, hodinky dítě škrábou – to dítě, které v kočárku spí, jen když kočár jede) – a běžela na tramvaj. Ze samé euforie jsem za první půlhodinu vytvořila hned dvě díla, poté jsem se trochu zklidnila a začala si vychutnávat reliéf, který by měl viset v novém domě mé kamarádky.
Teprve po návratu domů jsem si uvědomila, že Můj muž má na sobě celý den přístroj, který mu pravidelně měří tlak. On sám si pak co půl hodiny zaznamenává činnost, kterou právě vykonal. V rychlosti mi popsal průběh jejich pánského večera, a aby si už nemusel do svého seznamu psát žádnou další aktivitu, šli jsme rovnou spát.
A teď kvízová otázka pro vás: kdy jeho již tak dost vysoký tlak dosáhl za den hodnoty nejvyšší?         
                        a) při dopolední pracovní poradě
                        b) při běhu z práce domů, kdy si spletl o půl hodiny začátek mé lekce
                        c) při večerním krmení Kuby kaší.