úterý 25. dubna 2023

Jak přežít Mitnik ve škole


Neměla jsem tušení, že by šití s Mitnik mohlo tak bavit.

Mám za sebou letošní čtyři měsíce, kdy jsem učila šít děcka na gymplu i v anglické školce. Kdy jsme si všichni společně sedli za šicí stroj na sídlišti i na vsi.

Tento týden na mě ještě čeká sedmdesát dětí kousek u Pardubic a v květnu dokonce celá parta učitelského sboru, se kterou společně něco spíchneme.

A jestli byste si taky rádi se mnou zašili, neváhejte se ozvat - bude mi ctí.
info@rosamitnik.cz
...
Tady malá ochutnávka v podobě půvabných recenzích,
za které moc děkuji oběma paní učitelkám a mamince zúčastněného syna.


pátek 21. dubna 2023

Jak přežít jarní úklid


Poprvé po šesti letech přestěhování se na vesnici jsme se zúčastnili sousedské akce garage sale. To si každý připraví ke své brance/před garáž, co už nechce a nepotřebuje a za symbolickou cenu to nabídne právě sousedům.

My jsme s dětmi nachystali kousky z jejich pokojů. S těžkým srdce, váháním a opakovaným smlouváním jsme společně nakonec vytřídili bednu Brio kolejí, krabici dinosaurů a malá, velká a ještě větší auta. Všechno jsme to spolu nafotili a napjatě čekali, co se bude v neděli dít.

Ještě předtím nám už potencionální zájemci psali na garage saleový facebook, v kolik že u nás začínáme, a tak jsme už o půl deváté ráno začali s Kubou a Mikim nosit stůl, lavičku a další nábytek k naší hlavní brance, chystat na ně zánovní kousky a oranžovat je k prodeji. Taky jsme je polepili cenami a muž se chytal za hlavu, že autíčko za padesát korun si nikdo nekoupí.

Ale koupil. Už v 8:59 u nás za plotem začala parkovat první auta, aby si jejich řidiči velice zkušeným okem u nás vybírali z našich angličáků. Prohlíželi je tak sofistikovaně, až jsem měla pocit, že prodáváme něco velmi výjimečného, akorát nevíme o tom. A pak se prodal Mack na dálkové ovládání, všechna hasičská auta, vlaková točna i výtopna. Někdo odcházel s plnou náručí, někdo si dřevěnými kolejemi vyplnil košík na kole. Každopádně už v poledne jsme neměli co prodávat a začali panikařit.

Honem jsme celá rodina začali šmejdit po domě, garáži i sklepě, abychom doplnili prodejní zásoby. V nabídce se tak rázem ocitla i Schleich dinosauří sopka či dětská polohovatelná sedačka na kolo Hamax. Ve tři zájem nakupujících utichl a já se zašla konečně vyčůrat. Komunikace se zákazníky nás ale všechny vcelku vyšťavila, a tak jsme zbylé zboží u vrátek nechali a šli si každý po svém. Děti si hrály a my s mužem pečovali o zahradu.

Ale protože náš dům je na trase tradičního víkendového korza Pražanů, dvě zkušené dámy si u nás vybraly elektrické mašinky pro vnoučky, daly je do torby a pokračovaly dál ve zdravotní vycházce. Sólo tatínek na kole - snad z výčitek svědomí - koupil a do cyklobatohu na zádech si nacpal celou kuličkodráhu a ještě pár transformérů do kapes svých cyklošortek z nic neskrývajícího elastanu. A nakonec jsme sympatickému páru opírajícímu se vyčerpáním o kočárek s novorozencem na střelili i ten Hamax. Podrženo sečteno, prodali jsme všechno. Ale to není pointa.

Nejlepší na minulé neděli bylo kafe se sousedkou. Poobědová káva s paní, se kterou jsme minulé, covidové roky na sebe jen mávaly přes plot a ukazovaly si navzájem palec nahoru - jakože že u mě dobrý. Teď jsme si spolu konečně sedly a všechno si řekly. Co dcera, co syn, kdy budou mít nová okna oni, kdy my, a jestli nechci cibulky tulipánů. Takže podrženo sečteno ještě jednou - v dětském pokoji chlapečků máme fajn prázdno, v záhonech na zahradě naopak plno a nejplněji v sobě. Je půvabné smysluplně se zbavovat věcí a ještě půvabnější je plnit svůj život milými lidmi.

A teď mi napište, co byste s těmi utrženými pěti litry udělali jako rodina vy?

středa 19. dubna 2023

Kabelkové slevy až 40%


Provětrejte svůj šatník.

Vyřaďte obnošené kousky i kousky, které jste stejně nikdy nenosila.

Nadechněte se té svěží, čisté vůně
a pořiďte si za odměnu novou Mitnik kabelku.

I my pouštíme jarní vánek do skladu,
proto pro vás máme parádní slevu až 40% na minulé modely.


Slevová akce končí v neděli 23. dubna nebo vyprodáním zásob.
Užijte si to, kočky!

Chcete nepřehlédnutelně světlou nebo prakticky tmavou?
Vyberte si šikovnou tašku přesně podle Vašich potřeb a Vašeho života.

Slaďte svou kabelku s Vaším oblíbeným outfitem.
A nalaďte se přicházející sezónu!
úterý 18. dubna 2023

Olympijské hry 2023


6 dětí, 8 disciplín a jedna velká radost.

Miki si přál k devátým narozeninám oslavu na téma válka, když ale uviděl můj výraz, navrhl ještě olympijské hry. Uff ...

Disciplíny vypadají snadně, ale nejsou. Ani přenášení kelímků nafouknutým balónkem, ani házení si hakisákem zády k sobě. A už vůbec ne minutu v kuse skákat přes švihalo, což ze všech chlapečků vyhrála Týnka (55krát).

A to mě na tom baby mejdanu bavilo úplně nejvíc - že každý vyhrál něco. Kdo propadl ve běhu do kopce, posbíral nejvíc trojic v pexetriu, a naopak. A přesně tak to v životě je - každý jsme dobrý v něčem jiném. Učme to naše děti, učme to sebe.

A ve které z našich disciplín byste nejvíc zaváleli vy?
...


Olympijské kruhy - pravou zadní.


Skok z místa do dálky.Dortová přestávka.
A už jedou Státy a jejich symboly.úterý 11. dubna 2023

Jaro a jablíčko


Jsou tu, jsou tu - jsou zpátky!!

Svlékněte bundy a kabáty

Ručně malovaná jablíčka z olšového dřeva pro vás opět připravila výtvarnice
Jana JouJou Nachlingerová.
...
A vy spolu s nimi na hrudi můžete vyhlížet teplé a slunečné jaro,
kde je, nevíte?!


Zapínání brože je na klasický brožový můstek.

Tak ať nám to spolu sluší!