neděle 29. října 2023

Podzimní sleva 25%


Nádherné počasí to stále nechce zabalit.

A jestli i Vy z toho máte velikou radost a těší Vás každý nový krásný den,
vyšperkujte si jej ještě více.

Novou kabelkou, psaníčkem, kosmetickou taštičkou.

Ode dneška do úterý 31. října platí

Zadejte kód PODZIMNISLEVA.
Platí na nákup nad 500 korun.

Užijte si to!
Ozdobte se nebo si udělejte strýčka na letošní  V á n o c e .

středa 25. října 2023

Kohoutí stopa a bosá noha (barefoot)


Přichází ikonický vzor kohoutí stopy na vlněné látce.

A já mám radost, že spolu s ním můžu i já za vámi přijít v nových barefootových elegantních botách. V růžovém páru, který výborně sedí mojí široké noze, které už třikrát v životě nosila váhu osmdesáti pěti kilo, a tak si pohodlnou botu rozhodně zaslouží. Netlačí mě totiž na malíčcích - jako většina klasických bot. A navíc jsou polobotky slovenská(!) značka Shapen.

Jejich šik neutrální něžné barevné ladění si skvěle rozumí
jak s velikou černobílou kabelou, tak s podzimní flanelovou kostkou.

...
A co vy a barefootové boty - baví vás v nich chodit po světě?Flanelové kabelky a tvídová saka - to je správný, slušivý říjen.

A nepřehlédněte ani studenější či barevně výraznější variace, které jsou již on-line.
pátek 20. října 2023

Šedá pro barevný svět


Novinkou tohoto týdne je šedá kabelka z hrubě tkané potahové látky.


A vlněné sako k tomu jsem si ulovila na second-hand butiku Rainbow.
A co vy - máte taky super tip, kde on-line nakupujete parádní módu z druhé ruky?Nádherné tkaní látky a vnější kapsa kabelky.

Teple se oblečte a můžeme vyrazit.
úterý 17. října 2023

Jak jsem byla hostem Evy Urbanové z Nily

 „Ale já tam nemůžu jít …“

„Běž už!“

Řekl muž, vystrčil mě z futer a zavřel za mnou dveře.

 

Na poslední chvíli jsem totiž propadla silné panice, že nemůžu na workshopu o podnikání promluvit. Že nejsem tak dobrá, úspěšná, inspirativní ... Že díky mně tamější účastníci prostě miliony nevydělají.

 

„Máš svoji jedinečnou zkušenost a o tom tam mluv,“ povzbudil mě zcela racionálně David. Naložila jsem tedy do auta pár svých kabelek a jeden šicí stroj a dost mě uklidnilo, že když jsem s ním šla Karlínem v náručí, nikdo se za mnou ani neohlídl. Hned jsem si pomyslela, že jsem udělala dobře – když si svůj Janome 393 postavím do rohu pódia; můj talisman, můj zdroj obživy, moji lásku.

 

Pak to ale vůbec nezačalo dobře. Eva Urbanová, majitelka Nily, nás oba hosty představila – Vendulu Stokláskovou (100class concept store) i mě a dala mi slovo. Já sice dokázala správně vysvětlit, kdo je Rosa Mitnik a proč je to moje literární přezdívka stejně jako obchodní značka, do další části odpovědi jsem se ale úplně zamotala, slyšela jsem sama sebe, jak mluvím nahlas, ale vlastně nic neříkám, došlo mi, že vůbec nevím, na co odpovídám, ani co chci říct. A jediné, co se mi v té chvíli chtělo, bylo utéct z pódia pryč.

 

Naštěstí Eva byla precizně připravená a další dotaz položila Vendy. A ta odpovídala naprosto autenticky, osobně, s obrovskou zkušeností a fajn humorem, že jsem se uklidnila. Že těch třicet platících účastníků v publiku dostane pořádnou dávku inspirace a byznys zážitků od ní – když ne ode mě.

 

Eva se dál ptala i mě – proč jsem začala podnikat a kdo jsou moje zákaznici. Já hovořila o překvapivé sezónnosti dámských kabelek a Eva upozorňovala přítomné na nutnost lednových zásob. Řeč přišla i na mé šicí workshopy pro školní děti, a pak jsem se pustila do svého připraveného seznamu podnikatelských chyb.


Jak mě dodnes mrzí, že jsem přišla o svůj facebookový účet a jak tomu předcházet. Jak se tvoří cena produktu a jak si umět ocenit vlastní práci. Jak si vybírat spolupracovníky, koho jo a koho proč ne. A pak se do diskuze přihlásila půvabná žena z publika v ještě krásnějších lněných šatech a řekla, že mě zná a čte můj blog od dob, kdy jsme měli jedno dítě a že má jeden můj organizér a zeptala se, co chtěla vědět.

 

A Evu zase zajímalo, proč nemám kamennou prodejnu, kolik procent obratu tvoří prodeje mých kabelek v jiných kamenných prodejnách, jak často posílám newsletter, kolik lidí se z něj pokaždé odhlásí, jestli mám(!) byznys plán a ve finále - kde se vidím za tři roky.

 

A Vendulka vtipně a s nadhledem mluvila o vyhozených penězích za reklamní kampaň, která se nikdy nestala a částce za ni, která by stačila na moc pěknou dovolenou, a ještě by vám zbylo na hodinky. O tom, proč nemá ráda, když jí noví tvůrci s nabídkou rovnou klepou na dveře jejího krámu. A co ji naopak v její práci dělá výjimečně šťastnou.

 

A pro mě sedět tam mezi Evou a Vendulou byla největší profesní odměna. Propotila jsem tam sako a nevím, jestli jsem někomu z přítomných pomohla do podnikání. Ale děkuji Evě za respekt a úctu, které se dostalo mému příběhu o Rose Mitnik. Děkuji Vendule za její náramný nadhled i hluboké zaujetí pro českou i světovou módu. Díky, že jsem mohla sedět vedle Tvého nadšení.

 

A děkuji všem divákům

za jejich pozornost a úsměvy, střetnutí pohledů, objetí i osobní slova na závěr.


Nikdy by mě nenapadlo, když jsem před osmi lety byla sama účastníkem podobného Nila kurzu, že se jednou můžu stát i jeho hostem. A všem, kdo jsou nyní na své podnikatelské cestě - hned na jejím začátku či zrovna ve slepé uličce - moc držím palce a přeji sílu, úspěch, peníze i pocit naplnění.

čtvrtek 5. října 2023

Šalvěj nebo šeřík


Šalvěj nebo šeřík?

Který jste tým? Protože jak teď začíná být venku chladněji, dostávám chuť na vůně. Teplo a vůně doma. která dělá nejšťastnější vás?

Dva nové svěží vzory už jsou v e-shopu.

Zelená zenová šalvěj s hravým puntíčkem uvnitř.

Nebo něžný šeřík laděný do modra.

Křehká krása - která pojme, co je  p o t ř e b a .

středa 4. října 2023

Designblok 2023


Dostalo se mi výjimečné pracovní možnosti.

Uplynulý týden jsem mohla být u toho, jak vzniká instalace expozice Skibi Kids a Wouki na nejprestižnějším Designbloku 2023.
Tímto vás na něj zvu.
Začíná dnes a trvá až do neděle 8. října.

Pohádkovou knihu Skibi, kterou můžete prolézat, probíhat i se zaposlouchat do jejího příběhu,
najdete ve Veletržním paláci Národní galerie Praha, ve Velké dvoraně/Superstudiu.

Čerstvou dětskou značku oblečení Wouki a její jarní a letní kolekce 2024,
která vznikla ve spolupráci s oceňovanou českou návrhářkou Monikou Drápalovou pak v Openstudiu designérů ve 3. patře tamtéž.

Přijďte.
Je za tím mnoho poctivé práce českých značek.
...
Děti do patnácti let mají vstupné zdarma.