čtvrtek 26. listopadu 2020

Piňata domů


Dostalo se nám s dětmi hezky pocty a počínaje tímto školním rokem se naši čtenáři v rodině - Kubka (9) a Miki (6) - stali členy projektu Piňata domů a každý měsíc dostávají poštou jednu knihu.

Tereza Booth a její tým pečlivým kurátorským výběrem připravují knihy podle věku a vášnivosti čtenářství vašeho dítěte. Objednáte-li si Piňata domů, pravidelně po dobu dvanácti měsíců vám na vaši adresu bude docházet balíček s knížkou. Nebuďte ztracení v světě výborné dětské literatury.

A když si Piňata domů objednáte nyní, na slevový kód ROSA10 obdržíte slevu 10%. 
Akce platí do neděle 29. listopadu 2020.
...
A prvních pět nejrychlejších z vás navíc dostane plecháček To je moje - jako dárek.

První Mikiho čtení - to jsou pro nás mezní chvíle.

Zatímco Kubka už jede - ten čte ve dne, v noci.

A komiks - to je vždycky radost až po strop!

středa 25. listopadu 2020

Řekněte to svému mužiKabelečka mu dorazí krásně zabalená v hedvábném papíru a kartonové krabici, do které lze nakouknout a navrch k ní bude šitíčko, kam vám může napsat věnování (u šitíčka najde vzkaz, že vám do něj může napsat věnování.)

Nebo myslíte, že bych pro něj mohla udělat ještě něco?
...
Při nákupu nad 1000 korun je u mě poštovné zdarma a doručuji GLS nebo Zásilkovnou.

Děkuji vám za vyřízení!

Jako bych balila dárek pro nejlepší kamarádku.


To je to šitíčko.Tak která to bude, madam?

úterý 24. listopadu 2020

Romana Košutková: Apolenka z modrotisku


Pro časopis S dětmi v Praze jsem mohla napsat krátkou upoutávku na tuto výjimečnou knihu. A tady a teď se pro vás můžu rozepsat o - pro mě - mimořádném knižním počinu, kdy celý náš zážitek začíná ještě jsme knihu ani neotevřeli.

Stačí ji držet v rukou za textilní hřbet a hned se přenášíte do jiného světa, kde jeho magický příběh začíná starým pohádkovým střihem obživlé panenky, kterou bezdětní babička s dědou najdou v lese. Z nové dcery mají oba velikou radost, a kromě dobrot na stůl, které jí snášejí, si hlavně dědeček moc přeje, aby se dívka jednou stala i nositelkou jeho řemesla.

Sám se celý život věnuje modrotisku a na stránkách knihy vás provede tímto klasickým lidovým řemeslem, včetně nových pojmů jako je indigo, pop, formíř nebo ornament a jarmark. A ve finále knižní legendy pak šikovná Apolenka předá modrotiskové umění generaci svých dětí a jejich dětí a jejich dětí.

Celá kniha je napsána v kratších odstavcích kapitálkami, takže je pěkně přelouská i začínající čtenář a na technické doslovu pro starší a zvídavé si zas pochutnají rodiče a fanoušci folkloru a tradic.
...

Na přenádherném papíru Arena Pedrigoni ji vydala Galerie výtvarného umění v Hodoníně, odkud také pochází autorka námětu a textu Romana Košutková.

A s autory velkoformátových akvarelových ilustrací (a oceněními ověšenými) Veronikou Vlkovou a Janem Šrámkem si rozhovor nejen o modrotiskové Apolence můžete přečíst tady.

Doporučuji ji všem, kteří v minulém vidí naší budoucnost.

V mimořádných ilustracích najdete fascinující mix ženského a mužského prvku.

Pohádkovou perspektivu.

I prolínání se světů.

Velkou knihu darujte malým, velký. Pochutná si čtenář i prohlížeč. Tady si pochutná každá poetická duše.pondělí 23. listopadu 2020

Výtvarný adventní kalendář


Dostala jsem krásnou nabídku koncept storu Tvorba, zda bychom si chtěli s dětmi vyzkoušet Výtvarný adventní kalendář Kateřiny Sankotové.

Už nám visí v pokoji, plný třpytek až na půdu a plnění dvaceti čtyř úkolů nás k němu zatím čeká.

Začínáme 1. prosince, a kdo jste něžně kreativně duše, pojďte do toho s námi. Stačí si formát A2 nalepit na zeď či dveře a pustit se do toho! Připravené básničky, omalovánky a výzvy jsou o zvířatech, lese a naší rodině 
- ideálně pro děti ze školky a malé školáky.

Největší radost nejen pro všechny holčičky - třpytkové puntíky ve třech barvách.

Lepí se, jak jdou dny v kalendáři - ale my už neodolali a máme vylepeno komplet!
...
A dole ukázky z úkolů, které ke kalendáři dostanete.Kreslí (a leskne se) celá rodina.

neděle 22. listopadu 2020

Polštáře a peřiny To je moje


Jsou to stejná děcka ve stejném pokoji - jen dva roky poté! Pro Týnku je to půlka jejího života, i pro chlapečky je to hodně. A co pro vás? Vzpomenete si na sebe na podzim roku 2018? Jste stejní? Jste jiní?

Ale jestli vás stále baví malé české značky, lokální výroba a vy pořád věříte ve veliký význam obklopovat uměním i malé lidi, naše kolekce To je moje je tu právě pro vás!

Malé i veliké polštáře, ať máte pod hlavou a peřiny - ať máte nohy v teple.
To je můj tým.

čtvrtek 19. listopadu 2020

ROSOVOR 2020


Děkuji slovenské značce Cila, že ušila tuto výjimečnou bílou košili Bea a děkuji moc slovenské značce Cila za rozhovor se mnou.

sobota 14. listopadu 2020

Plán na neděli


Když jsem v roce 2015 dopsala knížku To je moje, netušila jsem, že mě život obdaruje potřetí a já budu mít spolu s Týnkou možnost si knížku sama vyplňovat a lepit. Ale snad ještě dojemnějším překvapením je pro mě skutečnost, že pamětní deník si můžou mezi sebou navzájem dopisovat i sourozenci. A právě tyto jejich vzkazy a postřehy jsou úžasně syrové, pravdivé, přímé a plné lásky!

Týnečku to teď baví nejvíc na světě - otevřít si kufřík na vzpomínky, prohlížet si, ptát se mě a ochat nad svými vlastními miminkovskými kousky, oblečky a relikviemi. Za to Kubka se s tím nepáře a sestře do knihy rovnou napíše, že jí občas říkáme Týniště.

A jak to máte u vás? Trávíte současný čas doma plněním restů? Máte v knížečce dopsáno? A píšou si tam už vaše děti samy?

A jestli u vás Mikuláš nosí balíčky za okno, nepřehlédněte ani náš něžný látkový pytlík právě na to.


Náramek z porodnice a Týnka stále nechápe, jak mohla mít tak uzoučké zápěstí.


Na cestu životem.Budou jí čtyři a už ví, co ji baví!


A už zmíněný mikulášský pytlík, který vám na tiché uklízení hraček zůstane celý rok!