úterý 5. března 2019

Djeco: Batamo


Rosteme a cestovní balení karetních her s námi!

A tak zatímco Týnka se mele se zvířaty v Batanimu a Mikešek se vytrvale veze v dopravních prostředcích v Bazapuzzle, pro druháka Kubku jsem teď přinesla sofistikovanou novinku. Batamo je šikovná hra se slovy. Dva hráči si mezi sebou přesně na půl rozdělí všech padesát čtyři karet, které si drží v ruce lícem dolů. Ve stejný okamžik pak oba doprostřed hrací zóny položí jednu svou obrácenou kartu.

Setkají-li se dvě písmena, vítězí ten, který dřív nahlas křikne slovo obsahující obě písmenka. Rychlejší získává obě karty.
Objeví-li si na hrací ploše kartička se strakatými obrázky obličejů, soutěžíte v křestních jménech. Karta s barevnými zvířaty znamená boj v zoologických názvech. Zeměpisná karta po vás bude chtít slyšet česká|světová města. A poslední čtvrtá karta vás vyzve k barvám. Střetnou-li se dvě speciální (ne-písmenkové) karty, nastává známá vojna!

Ale pozor! Slova nemají na vytasené písmeno začínat, ale mají jej obsahovat
Co je pestřejší, širší a dává větší prostor dobrým nápadům a obohacující se slovní zásobě.

A na vás doma už je jen, jestli si dovolíte, aby se v jedné hře vyřčená slova opakovala, za což bych hlasovala, protože tak se můžou děti hezky naučit nové pojmy a označení.
A my si s Kubou ještě navíc doplnili zcela libovolnou možnost přidávat si nad písmena české háčky.
...

A ještě mi přijde fajn, 
že celá ta divoce intelektuální hra trvá jen do deseti minut, takže férová odveta může nastat vzápětí.Tak honem. Co třeba Cancourek?!


Křestní jméno obsahující písmenko H.

Město s X.

Nebo zvíře s eskem.

Však jen se trochu potrapte, hlavičky.


A zájemcům můžu nakonec prozradit, že Jana z blogu Enelavie přišla i na barvu obsahující X.
.
.
.
Primalex.

Tak hodně štěstí ve hře!

3 komentáře:

 1. Taky hrajeme taky s háčky. A třeba si na začátku dáme téma, na které vymýšlíme (pak hrajem jen s písmeny). PS: ve vzorniku barev je "oxidovaná červená". Ale Primalex je nejlepší odpověď. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty joo - určit si téma je výborný nápad! To hned zkusíme a jsem zvědavá, na koho si štěstěna sedne ... :o)

   Vymazat
 2. Dobrý den,
  na vašem webu máte hru BATAMO, my jsme s manželkou před pár lety udělali video k této hře, můžete si jej přidat na web pokud chcete.
  https://youtu.be/ZkaHtcxbhRM
  My budeme rádi.

  OdpovědětVymazat