úterý 7. října 2014

Rosa má dnes narozeniny


Na den přesně dneska slavím třetí narozeniny svého blogu. Psát jsem jej začala proto, abych si pro radost archivovala věci, co jsem vyráběla jako dárky svým milým. První rok jej četlo tak pět dobrých lidí denně. Pak se o mém vnitřním on-line světě zmínila na svých stránkách Soňa Malinová a následně Jana Grešáková a od té doby mívám napětím červené tváře pokaždé, když mi do mailu dorazí upozornění, že někdo okomentoval můj příspěvek.

Za ta léta jsem jich napsala 611 a vy jste se na ně přišli šest set třicet sedm tisíc osm set šedesát dva krát podívat. Pěkné, ale o tom to není!

Kdybych neměla blog, nevystavila by si na něm svou první kabelku. A kdyby si o ni nenapsala jedna dáma, ani v nejhlubším snu by mě nenapadlo kabelky šít pro úplně cizí lidi na přání.

Kdybych neměla blog, už dávno bych možná nebyla na mateřské. Zoufale nutně totiž potřebuji každodenní publikum pro své vtipy. A co mi má kdysi nemocná a chirurgickou ocelí opravovaná záda dovolí se vám klaním až k zemi a děkuji vám, že přes všechny ty překlepy čtete mé (ať nežeru!) povídky. Že se jim smějete a že mi píšete, že se jim smějete. Jste skvělí!!!

A kdybych neměla blog, neznala bych těchto jedenáct skvělých žen. Žen s úžasnými blogy. Žen krásných. Žen originálních. Žen se smyslem pro humor. A žen s jejich kabelkami!

...

A že mám dneska ty narozeninky, zahajuji tímto svůj narozeninový speciál, ve kterém si dny příští můžete prohlížet (vyžádané!) gratulace, které mi tyto krásky zaslaly. 

Jako první mi pravící potřese Lucky.
Má milá,
já to z celého ♥ k těm tvým blogerským narozkám přeju
ať ti to stále tak pěkně fachčí:-). 
(A že ti to fachčí!!!!)

Tvá Lucky


Tahle koženka - to je NĚCO! Mám ji už dlouho (tajná zásobička) a konečně na ni došlo.
Na přání!
Pro jednu praštěnou Švédku.
S cedulkou.


A bacha! Horká novinka z pod jehly Rosi Mitnik - praktické, téměř nutné, leč decentní dvojité uši v atraktivních barvách!!!

Modrá z venku, modrá zevnitř. Rozkládací, přehledná a prostorná - takovou umím jen já!

Konec.


Má nejvtipnější Lůco, díky. Čekám tě na baruRM 
A bacha: v tomhle bude i otevřeno.

66 komentářů:

 1. Jako vždy vtipné, takže se OPĚT směju! Moc gratuluju a přeju si (vlastně tak trochu sobecky sama sobě), ať Tě to baví pořád dál.

  OdpovědětVymazat
 2. Já se tak směju, já se chcechtám na celý kolo! Tleskám a fandím a gratuluju :D :D :D

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Roso, všechno nej k narozeninám ;) Jsem ráda, že píšeš tenhle skvělý blog plný srandy a nápadů. Nejednou jsi mi byla velkou inspirací na výlety, kina, divadla, žití ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Že jsem šikovná?
   Že umím zadávat dobré domácí úkoly?
   A vytřískat z lidí to nejlepší??? ...

   Vymazat
 5. Všechno nejlepší blogu k narozeninám, vyrostl z batolete, ať se mu ve školce daří. Moc ráda sem chodím, každý den mi čtění tvých vtipných komentářů a samozřejmě článků zvedne vysoko náladu. Ať tě to baví ještě spoustu let, psát blog a zlepšovat tak náladu ve společnosti :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Ještěže nemám žádný stehy, by mi právě popraskaly :D :D :D

  OdpovědětVymazat
 7. Rosi, vše neeeeeeeeeeejlepšííííííííííííí!! Moc ráda čtu tvůj blog díky, že jsi :)

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuju!!! Jsi mým vzorem, mou inspirací... Tuze bych chtěla umět šít takové kabelky, být tak vtipná, mít tak super střižený účes a úsměv Moni Lisy. A zatím jsem jen potřeštěná obrejlená blondýna s rozcuchem, pusou od ucha k uchu a marným pokusem zformulovat své pocity:-) Tak hrdě dál Rosi a ještě jednou vše nejlepší (já se jdu trochu přičísnout - cha)....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já zas, až budu velká, bych chtěla být tak štíhlá a bezprostřední a laskavá a šarmantní jako ty!!!

   Vymazat
 9. Roso, mě se o tobě nedávno zdálo - tedy skoro zdálo - bylo to denní snění ;) A v tom snu - odehrával se někdy okolo roku 2027 - byla Rosa Mitnik velká značka, která šije kabelky, tašky, boty a hlavně velice šik oblečení. A kromě toho vede velice zábavný e-journal a pravidelně vydává luxusní papírové čtení! Já tyhle sny nemívám často, ale když už, tak se plní! Tak hodně štěstí!!! :)*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já snad ani nevím, co na to napsat ... kozačky a křídový papír - to by bylo ... (blaženě se usmívám)

   Vymazat
 10. Gratuluji k ukončení batolecího věku. Teď jsi předškolák a to dává spoustu nových možností.
  Moc se na tomto blogu plném pozitivní energie bavím. Díky.

  OdpovědětVymazat
 11. Tě žeru fakt.....a posílám k narozkám hubana na každou tvář jó...:o). Gratuluje Lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že máš aspoň rtěnku.
   Aspoň neonovou!

   Vymazat
 12. Rosa má narozeninz, my máme přání jediný ... ať ti to pořád tak dobře píše a šije!

  OdpovědětVymazat
 13. Jsi vyjímečná a jsem ráda, že jsi....pa Vokopka

  OdpovědětVymazat
 14. Škoda, že jste nezačala 3., mohly jsme slavit spolu. Ale nevadí. I tak je každý příspěvek důvod k roztáhnutí koutků. :) Gratuluju
  Kateřina - taška pro dceru (puntíky za každých okolností)

  OdpovědětVymazat
 15. Milá Roso, i já se připojuji ke gratulantům, Váš blog patří mezi mé oblíbené "noviny", které si čtu u snídaně /no, je to spíš takový násilný brunch v práci/. Anebo taky v buse, když přes den nestíhám. To si vyndám tablet z mé NEJKRÁSNĚJŠÍ paví kabelky a už to jede. Stejně jako Váš blog. Takže Vám přeji, ať to není jako na horské dráze, ale jako let až do samého nebe a ať Vás ty inspirační múzy líbají ještě hodně dlouho:-) Ať nežeru:-) Lucka♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucko,
   a ten váš blog, kde je? Furt se po něm rozhlížím ... !!!

   Vymazat
 16. Jsem se málem počůrala smíchy :-D :-D Lucka je fakt vtipná...a gratuluju moc k narozeninám...!! Už si ani neumím představit, že bych si neosvěžila všední dny počteníčkem od Rosy ;-)

  OdpovědětVymazat
 17. Tak to blahopřejuuuuu :o) Přeji hodně nápadů, nejen těch písmenkových... hezký den, Štěpka

  OdpovědětVymazat
 18. taky gratuluju, je to radost si tu číst!

  OdpovědětVymazat
 19. Milá Roso, taky se připojuji ke gratulantům. Patřím k těm, které tě objevily teprvá nedávno, asi na přelomu loňského a letošního roku, to fakt přesně nevím, ale zcela určitě vím, že každý den čekám na devátou a těším se, co se zase objeví na oblíbené záložce (přiznávám i v pracovním PC) a z čeho mi zas spadne brada, příp. na co budu zase čučet jako kdyby mi včelky uletěly :o) Takže ti přeji do dalších blogerských let jen ty nejlepší povídky, hodně skvělých nápadů a ještě více krásných tašek, které si určitě jednou u tebe objednám....teda začnu jednou a pak se ta sbírka mohla rozrůst :o)

  OdpovědětVymazat
 20. Jééééé, tak blahopřeju! To mám taky malinkaté výročí, slavím totiž tříleté výročí mojí závislosti! Už tři roky si říkám, copak je nového u " Mitniků", čím mě zase okouzlíš, inspiruješ, popoženeš kupředu, co nového díky Tobě zase objevím! Už ani nepočítám kolikrát jsem za ty tři roky byla překvapená, že TOTO nebo ONO neznám, nemám, netuším, neumím a víš co? Nenecháváš mě zakrnět doma na mateřské, takže díííííky!
  Pravidelně mě rozesmáváš, většinou až tak, že se po mě moje okolí otáčí, když čtu tvůj blog....

  Čili ať se držím svého kopyta....a profesně nezakrním: Máte splín, nemáte inspiraci, chcete se potěšit kapkou designu, velkou kopou umu a obří porcí šarmu? Čtěte ROSU! nejlépe tak dvakrát až třikrát denně, maximální dávka není stanovena. Užívání tohoto medikamentu není vázáno na jídlo, i když s dobrou kávou a něčím k tomu, bude Váš požitek dvojnásobný.
  Terapii není potřeba přerušovat, nejlépe bude, si držet udržovací dávku FOREVER!!!!

  Všechno nejlepčí ROSO!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, ševče, ale ty rukavice mi upleteš, že jo?!? ... :o)

   Vymazat
 21. Milá Roso,
  gratuluju k blogovému výročí!! Nečtu ho sice celé tři roky, ale všechny starší příspěvky jsem si s dovolením nastudovala zpětně ;-)
  Jste skvělá, bavíte mě, inspirujete a vůbec - je to tady prostě fajn! x-)
  A víte co? Nenapadá mě žádný jiný blog, který i po třech letech dokáže překvapit, zabavit a hlavně pobavit ;-)
  Mám Vás ráda.
  Nudě zmar, Rose zdar!
  z Kolína zdraví Lucie

  OdpovědětVymazat
 22. Krásné narozeniny!!!!!!!! Děkuji za tu legrandu, inspiraci a vůbec jsi mila Roso, skvělá!
  Já se jdu osmelit a vyplnit kabelkovy formular, protože když jsou (nejen)narozeniny, radost musí byt;-) !
  Zdraví moc Jitka

  OdpovědětVymazat
 23. Drahá Roso, zasílám od nás ze severu obrovskou gratulaci ke třetím narozkám, včetně pusy ode mne i od Elišky, která všem vypráví, že její úžasnou taštičku s opičkami ušila jedná báječná teta Rosa :) A přestože jsem jí ukazovala Tvou krásnou vysmátou fotku tady na blogu (protože samozřejmě hned chtěla vědět, jak taková teta Rosa vypadá), jsem přesvědčená, že jsi pro ni něco jako Ježíšek a vůbec bych se nedivila, kdyby se o Tobě jednou vyprávěly pohádky :-)
  Milá Roso, už přesně nevím, kdy jsem na Tvůj blog narazila poprvé, ale co vím jistě, je, že mě každý Tvůj budoucí příspěvek pobaví, potěší a inspiruje ... Moc ráda sem chodím a doufám, že ještě pěkně dlouho budu - minimálně než zesenilním a už nenajdu brejle a myš :-))
  Drahá, ať Ti to pořád tak báječně píše, tvoří, šije a pálí!!!
  Pac a pusu J.+ E.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ooooooooooooooooooooooooooooo,
   mí andělové z Ovy!

   Vymazat
 24. kto nečíta Rosu akoby nebol, čo?
  gratulujem...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Číst Rosu, mít její kabelku a dělat si z ní srandu - to je, oč tu běží!!!

   Vymazat
 25. Vidím, že to tu bude ešte zaujímavé:DDD, všetko naj milý blog a autorka:)

  OdpovědětVymazat
 26. Es lebe Rosa!!!Jenom to nej,krom zdravi kopu napadu a nejaky ten volny cas na jejich realizaci!Lenka

  OdpovědětVymazat
 27. Gratuluju a spoustu dalších vtipných příspěvků i komentářů přeju!!!
  RD

  OdpovědětVymazat
 28. Hepy brzdy end kíp on gouing!
  A nejmíň dalších báječných 611 příspěvků a šest set třicet sedm tisíc osm set šedesát dva zhlédnutí do další tříletky přeju.
  PS Gratulantka Lůca je häftigt! :-)
  M.

  OdpovědětVymazat
 29. Veliká gratulace. A přeji hodně štěstí a dobrých nápadů. Ať se stále daří.
  VěraŠ.

  OdpovědětVymazat
 30. Gratuluju k narozkám, čím starší, tím je to tu lepší. A hezčí.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji.

   Akorát se divím, že Designblok pro mě neudělal žádnou spešl instalaci ... !!! ... :o)))))))))))))))))

   Vymazat
 31. Roso, taky se opožděně přidávám ke gratulantům!
  Vše Nej a ať se Ti stále tak daří v šití, plození,blogérství,...prostě životě!
  A jsem ráda, že tu zatím mimitašku s organizérem mám zrovna od tebe :-)
  Třeba až odstavíme kočárek, budu potřebovat tu elegantní koženkovou , abych konečně byla za dámu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilu,
   díky nejvíc!
   To víš, že s tím počítám, elegance pro tebe a cestovní garáž pro Juniora - prostě další level ... :o)

   Vymazat