úterý 25. listopadu 2014

Ten nejlepší vánoční dárek


Knižní. Oceněný. Ručně dělaný. Originál. Pouze v jednom kuse (nejlépe na světě). Barevný. Vtipný. Představivost rozvíjející. Milý. Vysněný. Hebký. Papírový. Potřebný. Krásný. Motoriku rozvíjející. Vlastní tvorba. Měkký. Luxusní. Pohádkový. Dřevěný. Designový. Hřejivý. Růžový. Autový (rozuměj o autech). Tikající. Pruhovaný.

...

Taková jsou letos má překvapení. Překvapení pro všechny mé lásky. Připravená na dvacátý čtvrtý prosinec.
Tak jsem si je vymyslela a tak je mám. Už. Stejně jako už od září zažívám aktivní Vánoce.
Co to je?

Sotva skončily letní prázdniny, začala jsem si s některými z vás psát o vánočních dárcích pro vaše milé. A stala se tak trochu Ježíškem. Řeknu vám, jeden by z toho měl až dojetím slzu v oku. Slzu v oku, s jakou péči dárky plánuje, řešíte, vybíráte. S opakující se hrůzou, aby kabela neskončila ve skříni. Šatník jako noční můra všech kabelek.
A pro koho je vybíráte! To nejsou jen kabelky a další šité propriety pro maminky. A pro sestry. Ale objednáváte i tchyním. A tchyně zase zadávají výrobu pro své snachy! A pro švagrové. A někdo si vymyslel a nechal ušít i kabelku kolegyni z práce.
A já si legálně a tajně dopisuji i s muži. S vašimi muži! Probíráme spolu, co vy jste si objednávaly minule a oni pak v naprostém utajení měří v noci potmě vaše oblíbené kousky (a fyzikální výsledky mi zasílají v milimetrech) nebo s urputností největší se mi snaží popsat barvu vaší právě zamilované šály, abychom k ní patřičně doladili nové zavazadlo.
A někdo dokonce on-line přeměřoval a následně aritmeticky vypočítal průměrnou délku českých košíků na kolo, aby se tam babičce taška na míru ode mě pohodlně vešla. Uff.

Komunikace je to různá, s někým navzájem na sebe v mailech šišláme, protože se známe léta(!) a víme, že si to můžeme dovolit. Někdo mě zas nezná vůbec. Byl vyslán. Píše mi, protože oslavenec mě má rád. A prostředník trochu neví, co se mnou. A já zas nevím, co třeba odpovědět na prosbu o přání výšivky na koženku.

A někdo dokonce dobrodružně píše a super-tajně objednává na vlastní triko. Prosím o potlesk ve stoje těmto statečným/milujícím/vnímavým mužům!

A pak - všichni o sobě navzájem píšete tak pěkně. Matka mého muže je elegantní osoba. Jste k sobě tolerantní. Nechápu, že nemá ráda proužky, ale budiž! A možná byste se pro své nejbližší i roztrhali. Když totiž už nemám, prostě fakt nemám látky či koženky, které by se vám líbily, hledáte na všech serverech světa onu vysněnou barvu nebo ten nejklikihákovější chevron.

A jste velkorysí!

Jo, Vánoce!
S malými dětmi doma se člověk na svátky těší jako malé dítě.
Teď akorát těžko odhadnout, kdo bude u nás více nadšen třeba z tohoto pulóvru. Jestli Mikešek nebo já(!).
Je to jeden z mých vánočních balíčků, který si natajňačku sama prohlížím už po sté.
A kdo má rád darované věci s příběhem, ať si prosím o jednom dost dobrém projektu přečte zde.

18 komentářů:

 1. Jé, Roso, tys to zas tak hezky napsala ;) A svetr pro Mikiho je úžasnej...
  "Nechápu, že nemá ráda proužky, ale budiž..." :D Krásný, užskoroadventní čas ;)

  OdpovědětVymazat
 2. A já si na něj pamatuju z letního DM! Je krásnej. Miki bude největší štramák v republice :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V chladných galerijních prostorách jako když najde ... :o)

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Už tady na něj natajňačku dneska koukám potřetí... :-)

   Vymazat
  2. A víš, že ten Námořníček má dvě varianty: červenomodrou a modročervenou? DVĚ!!! ... :o)

   Vymazat
  3. A spousta dalších proužkáčů tady
   http://www.eshoprychle.cz/sweeter/Prouzkate-svetry-d53.htm?tab=related
   A už děláme i dospělácké námořnické, zatím nejsou na e-shopu, ale brzy budou :)
   Jak říká Rosa: "Služebníček :)".

   Vymazat
 4. Rosičko zlatá, ty jsi to zase tak krásně napsala... já z tebe nemůžu.
  Onehdá jsem s tebou jela tramvají. Pořád jsem přemýšlela, jestli tě oslovit, páč jsme si jednou psali maila (od té doby můžu oficielně tikat, ale jsem si jistá, že bych vykala, kdybych se odvážila) a několikrát jsem tady nechala komentář. Přišlo mi to málo na to, abych se hlásila. A ty jsi byla celá taková krásně upravená a já si připadala nějak rozkošatěně, tak jsem se neodvážila. Ale patříš k mým vzorům, jako maminka, krásná žena a velmi vtipné děvče. Měj se moc krásně. Alena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo nejel s Rosou v tramvaji, jako by nebyl ... :o)

   Vymazat
 5. Mila Roso, moc děkujeme, že jste náš SWEETER zařadila mezi nejkrásnější vánoční dárky :): Udělalo nám to obrovskou radost. A všechny, kterým se náš námořnický svetr líbí, zveme na naše předvánoční prodejní akce a nebo na náš e-shop.
  A já si teď jdu znovu projet Váš blog a kochat se těmi krásnými taškami a vtipnými texty :).

  OdpovědětVymazat
 6. Rosičko zlatá, ty jsi to zase tak krásně napsala...já z Tebe nemůžu....opsáno od paní Aleny...svatá pravda...moc zdravím, letmo sleduji...a a a prostě jsi nejlepší...pa 'Vokopka (kabelu necháme na příští rok)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zlatá, stříbrná, bronzová ... a tak se báječně hodím k Vánocům ... :o)

   Vymazat
 7. Roso,
  pěkný projekt a všechny pletařky jsou moc šikovné !
  Mimochodem podobný pruhovaný svetřík také Šíma má made in Babí ;-)
  Krásné těšení,tvoření a plnění přání!

  OdpovědětVymazat
 8. Tak jsem se u tebe, Rosi, zase pěkně zasekla. Tolik nových krásných tašek, fotek, informací! Přeju hodně sil při plnění cizích přání a radost nad tvými splněnými sny!!!

  OdpovědětVymazat