úterý 20. listopadu 2018

Secondhandové děti


V létě jsem dostala krásnou pracovní nabídku. Fotit pro dětský second hand. V Brumlovi si mě všimli přes sociální sítě, že mám tři děcka a co chvíli někomu z vás na otázku, odkud má Týnka šaty/odkud má Mikeš sako/odkud má Kubka tričínko, odpovídám právě "anglický second hand Brumla."

Nevím ale, jestli v brumlovském ústředí vědí, že jsem už sedm let jejich nejvěrnější zákaznicí. Tip na on-line britské nákupy z druhé ruky jsem dostala právě tady na blogu od jedné z mých čtenářek a zahučela jsem do téhle vášně zcela. Zbožňuji to. A dávám si to za odměnu. Někdy v temné noci, někdy když všichni zalehnou po obědě a mé uši zalehnou tichem, lehneme si s notebookem spolu na gauč a už to jede. Týnečce jsem dokonce nakupovala ještě hluboko před jejím narozením a nedbala věku či velikosti, prostě jsem si v jejich e-shopu vyfiltrovala dívčí šaty a vybírala a objednávala, co mě chytlo za mé (hormony zešílené) srdce. Hlavně tedy retro plošné vzory v posunuté barevnosti, přesně ty, které jste na mých fotkách i kabelkách viděli už přinejmenším milionkrát. Jenže já je miluju. A zahraniční dezény a děcka v nošených hadrech jak by smet.

Brumlovské ceny jsou pro mě navýsost výborné, málokdy dětem objednávám něco nad stovku za kus a z obsahu doručených krabic se můžu doma zbláznit radostí. Nejen že je mimořádně pravděpodobné, že nikdo jiný ve škole a školce nebude mít podobný kousek na sobě, ale hlavně ta přidaná hodnota. Někdo si to ponosil na ostrovech a u nás pak Kubka a Miki zase po něm. A po něm bráchanec Davídek. Na koho čeká Týnčina hojná garderóba, to je zatím na houbách, pro mě ale velmi podstatné je, že řetězec dědění a předávání si šatníku dál už začal.

A tak jestli se stanete Brumlovými zákazníky či fanoušky jejich sociálních sítí, všimněte si, že tam teď budeme vídat. A jestli ne, tak vůbec o nic nepřijdete, protože moje tři dětičky jsou pořád stejně tady se mnou, ve svém originálně osobitém šatníku, který naší planetu zatíží o něco méně.

...

Jen bych chtěla poprosit vás s darem hledat a nacházet v sekáčích unikátní šik královské kousky,
nevykupte mi teď
všechny teplé zimníky pro malé gentlemany, thank you very much indeed.

Týnčina blůza, jak z padesátých let, za pade.


A její oblíbená emocionální hrabárna - ohlížet si a zkoušet své první boty a další mininkovské poklady z kufru.


První štěstí - z druhé ruky.

18 komentářů:

 1. Brumlu neznám, ale ráda se seznámím. Zimníky nevykoupím, páč mi zrovna včera přišel.
  Přeji krásné dny plné vášnivého nakupování. Lenka B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jseš nejlepší Lenka na světě! Teda druhá nejlepší - hned po té báječně Lence, co mi před sto lety o Brumlovi velkoryse prvně řekla.

   Vymazat
 2. Roso, já jsem také z Brumly už roky nadšená !
  Šíma má prakticky věci jen odtamtud a ještě vlastně z Lidlu ;-)
  Prostě ta cena mě vždy dostane !
  Poslední objednávku krásných svetrů jsme bohužel musela vrátit :-(
  Protože jsem si nevšimla, že Šíma poněkud vyrostl -D
  Jen na ty holčičky je mnohem lepší výběr !
  Týnka je úžasná modelka :-)
  A te´d budu na Brumlu chodit ještě raději, když vím, že se tam s tebou potkám alespoň virtuálně .

  OdpovědětVymazat
 3. Tak jsem tam prave nechala tisicovku. Mame sice super sekac hned vedle skoly, ale dite potrebuje akutne zimni bundu a tu s anginou v kamennem obchode nekoupim. Na netu z tepla postele nastesti ano.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přeju brzké uzdravení!!! Ale to bych ti vynšovala, i kdybys mi lezla do "zimníkového zelí"!

   Vymazat
 4. Miluju sekáče. Pro dospělé, děti nemám. Kdybych je měla, jsem tam pečená vařená. Mám ráda "staré" věci. A v tomto ti moc fandím! <3

  OdpovědětVymazat
 5. Brumla vždy a všude 😀 moje ratolesti jsou ty druhé, které se objevují na sociálních sítích Brumly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je skvělé, pojďme si udělat firemní vánoční večírek, což?!

   Vymazat
  2. A dress code bude ryze brumlovský :-)

   Vymazat
  3. A jakou asi kabelku k tomu?!

   Vymazat
 6. Na Brumlu musim mrknut. Ja mam rezervaciu asi 6 siat na Laclikovi. Lebo do Dobrichovic daleko a abstak je abstak. Sekacom zdar. Viki von Podoli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viki von Podolí :o)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   Vymazat
 7. Sekáče miluji, kdysi (před 30 kily) jsem trávila polední pauzy na Vinohradech v dnes již neexistujícím sekáči. Poté jsem jezdila do Brittexu na Řepy, po přestěhování do Uhříněvse a teď po 3 letech zpátky v práci zjišťuji, že už nic sekáčového nemáme. Tedy díky za Brumlu!
  Iveta

  OdpovědětVymazat
 8. Taky Brumluju a sekáčuju. Je to můj relax a ta radost, když objevím nějaký supr kousek :).

  OdpovědětVymazat