úterý 2. října 2018

Tereza Booth: Smaženice


Tereza mi chybí, jsem bez ní ztracená. Nevím, kam jít.

Pod záminkou nákupu nových knih pro děti jsem za ní chodila do jejího knihkupectví Pinwheels. Voněla tam dobrá káva a čerstvé stránky, tam byl svět v pořádku. Mikrokosmos plný domácích nakladatelských počinů i anglických knížek a k tomu navíc naše holčičí pravdivé glosy, trocha vzájemné terapie a pochvaly zánovních svetrů.

Echt dětské knihkupectví v Praze žádné sice zrovna není, ale Terez má právě teď na stole kouzelný projekt. Po fakt dlouhé době jí vychází další autorská kniha. Jmenuje se Smaženice a původně vznikla před jedenácti lety v Londýně. T.B. tam tehdy velmi chybělo sbírání hub a bylo jí z toho na houby. Náhodou však právě studovala ilustraci dětských knih a školní zadání znělo: Knížka beze slov. A takto začal její příběh.

Po deseti letech dostal poetický příběh i slova! To proto že nám tu roste potencionální nová generace houbařů a tu je potřeba vychovat. Navíc ta magie lesa!

Smaženíce je knížka o vášnivé houbařce, která je ochotná si kvůli houbám přivstát i v sobotu.
Houbaření miluje.
A celé toto vyprávění je i nemálo autobiografické! Terezka a její dětství na jihu Čech.
Košík na houby a plecháček na borůvky ...

...
Nad rozkošnou animaci dívky Odety ve žluté pláštěnce se můžete usmát na Hithitu
a
Děkuji vám za to.

Knížka je určená dětem od čtyř let až po začínající čtenáře.2 komentáře:

 1. Dobrý den,šijete nádherné věcičky. Chtěla bych se zeptat,kde prosím nakupujete látky? Moc děkuji. Mějte se hezky. Monika Zh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moniko,

   děkuji Vám za kompliment, ale tohle už je mé sladké tajemství.
   At se Vám daří!

   Vymazat