pátek 9. března 2018

Co nového ve Finsku


Zítra po obědě odlétáme s Kubkou za Polární kruh. Neuvěřitelné!

Když jsem se loni na podzim účastnila evropské soutěže v množství hodin, které mé děti stráví aktivitou venku, oslavil mě samotný organizátor akce – finská firma Reima, která je největším výrobcem dětského outdoorového oblečení na světě, co bych řekla tomu, kdybych jela do Laponska (hlavní cena) také, spolu s vítězem soutěže - a to jako blogerka. Že se jim moc líbí můj styl blogu a jak fotím. Vzpomínám si, že mi napsali, že blog i instagram mám takový warm-hearted. Odpověděla jsem jim požadovanou anglickou esejí něco v tom smyslu, že by pro mě jako pro matku tří dětí nebylo větší odměny, než odjet na týden do unikátní krajiny, akčně tam odpočívat a navíc mít k tomu obě ruce volné a moct si fotit. Plácli jsme si, oni mi nabídli i účastnivší místo pro jedno mé děcko, já si vybrala Kubínka a v sobotu oba fičíme.

Čeká nás divoký mrazivý program: tradiční jízda na sněhu se psím spřežením i jízda se soby. Měli bychom si zalyžovat s instruktorem, lovit jezerní ryby pod ledem nebo stavět společně sněžné sochy. A možná spatříme i polární zář. Nepopsatelně se do Laplandu těším, už protože jsem na gymplu byla na finské studentské vyměně a chvíli chodila do tamější školy v Helsinkách. Od těch dob se ostatně -  samozvaně - považuju za největšího znalce Finska u nás. Těším se tolik na skandinávskou velikost a velkorysost, na jejich severskou vyspělost a sebejistotu, na světový design a světové služby. Těším se, že příštích sedm dní bude pro mě všecko jinak: zpomalím, potkám úplné jiné lidi, včetně patnácti blogerů z patnácti zemí. Budeme s Kubou oba mluvit anglicky, zažívat nepoznané a ke každému(!) dennímu jídlu pít sklenici mléka.

A co ostatní? Ostatní miminka teď bude doma kojit David. Vůbec se o něj nebojte - dala jsem mu milion rad, upřímných doporučení a vlastních vychytávek, jak být doma s dětmi a navíc k tomu i pracovat. Má na ledničce seznam všech kroužků Mikiho a Týnky a u nás na vesnici čeká (ne)uvěřitelný zástup žen, které jsou mu kdykoli ochotny pomoci. Hlavně jsem mu radila, aby si doma zpíval a tančil, když mu bude úzko. Aby mluvil i s jinými lidmi, než s dětmi. Aby se aspoň jednou za týden převlékl a vyrazil někam na kafe, kde to má rád. A když mu to bude doma přerůstat přes hlavu, aby honem zapnul plnou pračku a myčku - ve chviličce bude mít pocit, že aspoň někdo tady něco dělá - že aspoň něco u nás klape! On to zvládne. A on se dokonce na to těší: dětičkám (i sobě) slibuje rodinnou anarchii a plánuje si, že se bude starat o domácnost i vést business telekonference. Já mu fandím a držím palce, ať najde ten správný balanc.

Myslete na nás! A kdo máte chuť na arktickou zimu s mitnikovským vtipem, sledujte mě na instagramu.
...

Na rozloučenou navíc dodávám, 
že můj plný kabelkový e-shop pofrčí bez přestávky dál a všechny krásné objednávky vám úhledně odešlu hned v úterý 20. března.

...

A ještě k mým novým botám nahoře. Když jsem si je vyrazila o minulém víkendu koupit, poprosila jsem paní prodavačku o ty nejteplejší. Hned se mnou špásovala, jestli bych chtěla ty nejteplejší na světě. No, proč ne! A obratem jsem ji účastně začala vyprávět, jak jedu za Polární kruh, že sportovní pohorky mám, ale potřebovala bych tam v něčem přiletět - abych hned na letišti nevypadala jako humpolák. Vybraly jsme společně moc pěkné, extra pohodlné, ve kterých se cítím jako veverka z pohádky Chip a Dale. A když mi pak kolegyňka prodavačky u pokladny proaktivně v doplňkovém prodeji nabízela ke koupi i jejich dámské punčochové zboží, ta první ji hned okřikla: 
"Aleno, tady slečna nepotřebuje silonky, ona jede, si představ, na Severní pól!"

44 komentářů:

 1. Se picnu! To je paráda, zasloužený výlet! Užijte si to :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!

   Vymazat
 2. Gratuluji, nějak jsem cítila, že pojedeš. :-) A už se těším na repotáž, moc si to užijte.
  Hlavně teď zmáčknout tlačítko Publikovat. Jsem ti tak v průběhů měsíců 3x napsala delší komentář a zmáčkla tlačítko Odhlásit se.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to je senzace. Gratuluji. Jste skvělá a moc se těším na fotky a komentáře a zážitky.
  Šťastnou cestu a užijte si to oba.
  No...ehm.. maličko závidím. Lenka B.

  OdpovědětVymazat
 4. Týjo, Mirko, to je nádhera!♥ Budu vaše dobrodružství sledovat a těšit se na setkání, až se z té krásné mrazivé výpravy vrátíte ♥.

  OdpovědětVymazat
 5. to je sen!!! hodně zážitků a sledovat určitě budu, natoč, prosím tě, i videa do instastories, vždy mám pocit, že cestuji ;-)užijte si to maximálně, M.

  OdpovědětVymazat
 6. Nejvíc mě rozesmálo: slečna nepotřebuje silonky... vidíš, jak kveteš! :))

  OdpovědětVymazat
 7. ŠŤASTNOU CESTU !!!! Šá

  OdpovědětVymazat
 8. Gratuluju a přeju štastnou cestu!

  OdpovědětVymazat
 9. Také přeji šťastnou cestu a mnoho nezapomenutelných zážitků! Těším se na report. R

  OdpovědětVymazat
 10. Super, to vám přeju! Hodně zážitků a hezké sluneční počasí!:-)

  OdpovědětVymazat
 11. To je paráda Roso, užívej Finsko a volné ruce !

  OdpovědětVymazat
 12. To je pohádka! Úžasné! Těším se na fotky i na povídání!!! ...A já mám strach odskočit si od svého savce na dvě hoďky na bazén, no, musím nad sebou zamyslet:D :-)
  Tak si to tam s Kubkou krásné užíjte! ..A myslím, že po návratu tě bude manžel nosit na rukách:-)

  OdpovědětVymazat
 13. Užijte si to oba dva! A ty botky jsou takové správně lišácké ;)

  OdpovědětVymazat
 14. No si představ, za polární kruh! To teda bude jízda! Tak teda jo, tak já si ten instagram kvůli vám zalozim!

  OdpovědětVymazat
 15. wow, Roso, to je paraaaada:) Užij si to na 100% a piš, foť, odpočívej a nasávej zážitky co to půjde. A já se těším na postřehy a zážitky, třeba i ze severního pólu :D ;)

  OdpovědětVymazat
 16. Jůůůva, tak to vyšlo...gratuluji, přeji i závidím a držím pěsti ať všechno klapne na jedničku....mooooc si to užijte a užívejte, čekáme na reporty ;-)

  OdpovědětVymazat
 17. Nikoho lepšího nemohli vybrat!! To bude super i pro nas ctenare 😃. A Kubik bude ve svem zivlu. Uzijte se.

  OdpovědětVymazat
 18. Mirko,tak to je pecka.Užijte si to a pište!
  Andrea

  OdpovědětVymazat
 19. To je krása, teta. Neumrzněte a mějte se úplně nejlíp!

  OdpovědětVymazat
 20. Roso, to je úžasný. Já studovala jeden semestr v Rovaniemi, super zážitek. Hned bych jela s tebou. Studovala jsem na Art and Design a bylo to cejtit. Mpc zdravím. Pa Svatá Prostota

  OdpovědětVymazat
 21. Rosičko,
  sousedky"ochotné k čemukoli" bych nepodceňovala:-)
  Věřte zkušené
  Ivan Z Ji

  OdpovědětVymazat