čtvrtek 24. září 2015

Mirka


Seděla jsem s ní v kanceláři na ministerstvu. Mirka byla dáma. Velká dámička, v tom nejlepším smyslu slova. A já se od ní mnoho naučila, nejen proto že jsem v té době byla skutečné vysokoškolské ucho.

Třeba že i v interiéru má být člověk dokonale obut. Ministerské zátěžové koberce ona zásadně šlapala v lodičkách, a kdo to už dostatečně a porůznu vyzkoušel, on opravdu existuje podpatek, na kterém noha nebolí.

Tak daleko (vysoko) jsem já nešla, ale stejně jsem byla na gymnáziu, kam jsem po škole nastoupila, mnohokrát zkoprněla úžasem. S očima sklopenýma zírala jsem. Pan ředitel byl zásadně v pantoflích, vzorek jeho ponožek v otevřené špičce každému ihned k nakouknutí. A další korkáče, nazouváky na klínku a letní sandály klapaly po širokých chodbách. Kabelku bych za to do ohně nedala, ale dost možná že naši tělocvikáři vbíhali do tříd v tretrách. Zatímco já se důsledně přezouvala a měnila si denně k opakovanému šoku mých kolegyň i fusekle. Jdu-li před tabuli v balerínkách, nebudu mít přece na noze bavlnu, ve které jsem v zimě ráno přišla do práce v kozačkách.

Uznávám, časem jsem se zase stala papežštější než papež, to když jsem učila na částečný úvazek, dva dny v týdnu a pod stolem v kabinetě jsem měla zakopnuté polobotky dvoje. Jedny pudrové a jedny tmavé. Jenže co dělat, když mně věci musí ladit. Ale tohle vy už víte!A teď zpátky k Mirčině tašce.  Ušila jsem ji vzhledově velejemnou kabelku.
Čtyřicet na třicet. Na předloktí či ramínko. Lehce růžová bavlna spolu s krémovou koženkou.A dovnitř příznačný puntík. Skoro místo podpisu.

29 komentářů:

 1. Tak tohle se mi moc líbí - kabelka, tvůj outfit a hlavně tvoje boty!! Krásné. Terka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak, tak :-)
   pink kačena .-)

   Smazat
  2. Líbivý blog, to beru!

   Smazat
  3. Všechno moc pěkné, něžné, snové. Ale ty boty potřebuju!
   Jo a co se přezouvání týká - člověk by nevěřil do čeho všeho se dá přezout na úřadě :). Nika

   Smazat
 2. Ty stehy, jeden jako druhý, radost pohledět!

  OdpovědětSmazat
 3. Ach, ta je něžná, krásná, taková jako pro vílu! :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Kabelka je profi...a ta kosile...nova nwbi vyprana v perwollu :-D? Shanim ted nove rozepinaci kosile a trika...B-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti,

   tahle je HM,
   pak jeste zhusta nakupiju v Mangu nebo TimeOut nebo Tatuum nebo Pietro Filipi.
   Nebo spíš, jak já vidím pěknou košulu, jdu po ní!

   Smazat
 5. to je krásná látka!a roso, obráz pro vás je v podstatě hotov, jen trochu poňuňat a nechat několikrát vytisknout.protože je to celé pomuchlané...a protože by tonín nepřenes přez srdce, že si to taky nepověsí...a doufám, že ti to nebude vadit, že jich bude víc.ale na každý příjde ještě něco extra,jo?snad najdu vhodné kopycentrum, je to dost veliké...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fantastikoooooooooooooooooooooooooooooooooooo,

   těšíme se jak opice!

   Smazat
 6. Opět krásná taška a "dobré" čtení. Ty boty našince ve světě dost charakterizují. Oblékat se už umíme dobře (skoro všichni), ale pak to srazíme (ne všichni, samozřejmě) ošmajdanými a nebo nevhodnými botkami. A to jsme bývali obuvnická velmoc. Tatíček Baťa se v hrobě obrací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale možná všecky poblázní jistá Rosa a všecka bude cajk! ... :o)

   Smazat
 7. :-) právě jsem byla sprdnuta paní uklízečkou, že moje černé baleríny nechávají šmouhy! Prý bych si měla pořídit bačkory...

  OdpovědětSmazat
 8. Ty kabelky jsou čím dál lepší a lepší!!! Jak ty to děláš?

  OdpovědětSmazat
 9. I já jsem v práci denně v lodičkách a i když mě nožky někdy pěkně bolí, tak za pantofle bych je nikdy nevyměnila ☺ To budu raději trpět ☺ no...trpím, jen když mám opravdu vysoké podpatky a jsem v nich celý den, jinak už jsem zvyklá.
  Kabelka je super!
  Zdravím M.

  OdpovědětSmazat
 10. Ta je hezká dámská jemná, ta kabelka !

  OdpovědětSmazat
 11. Rosi.Co to jsou za boty? Díky. VAL

  OdpovědětSmazat
 12. Hmm, velejemná nádhera :-)))

  OdpovědětSmazat
 13. Neztracíš Ty se nám nějak před očima :)?

  OdpovědětSmazat