pátek 29. května 2015

Co vy jste vlastně zač


Četla jsem to dávno v rozhovoru tuším s návrhářskou Hanou Zárubovou, která na řádcích časopisu popisovala své zákaznice. Pěkně o nich říkala, že to jsou krásné vysokoškolačky a vzdělané ženy, které se nebojí nosit autorskou módu, za své peníze si chtějí kupovat kvalitní oblečení a (...) a cvičí jógu. 
Říkala jsem si tehdy, jak to asi ví.
A když jsem šila toto velké pudrové psaní ...

... s překlápěním jištěným magnetem ...

... ve kterém si Zuzana bude nosit dokumenty na úřady ...

... říkala jsem si tu noc zas já: co já o vás, o mých zákaznicích, vím?
...
Z mailových vět občas něco prosákne. Že jste si právě založily podnikání, a tak lítáte za živnostenskými razítky.
Že učíte cizí cizím jazykům. Zdá se, že mých kabelek visí na věšácích po školních kabinetech opravdu mnoho.
A další koženkolátkové kousky leží na/pod redakčními a úřednickými stoly.

Na některých taškách jsem si pak dávala záležet ještě víc než hodně - a to zcela vypočítavě: na těch, které nosí paní lékařky.
Roky mi přibývají, levou nohu mám už od zimy natrženou, takže protekci v ordinacích bych jednou moc uvítala. Prosím.

Kdo neléčíte těla, léčíte duše, a to vším krásným, co tvoříte - dobře fotíte tento svět, dobře navrhujete (nejen) dětské pokoje, dobře stavíte domy, dobře s Pepou kreslíte papírové hračky a samy pak akvarelem malujete exotické ovoce a moc dobře vážete kořeny rostlin do bambule. Vím o tom. Vím, že investorky do mých tašek umí dělat věci, co se mi velmi líbí. A umí ty věci dělat jinak - tak, jak by mě osobně nikdy nenapadlo.
A z toho mně pak skoro až nahlas při šití buší srdce, abych s vámi, dámy, dokázala držet krok.

A u některých z vás by bylo těžké nahlásit do magazínu, jakou máte funkci, protože zatím studujte:
Teritoriální studia i aplikovanou chemii. To žasnu.
...
Autorské tvorbě - asi stejně jako Zárubačky - říkáte taky ano, protože dvě stejné moje kabely pro světě opravdu neběhají.
No, a stran původem indického cvičení a meditace
může jen nahlásit, že mou šedivou překlopku nosí i jedna krásná profi cvičitelka asán, které zjevně nevadilo, že já se ani neohnu.
...
A koho by vážně zajímalo, na co se mě v jednom tištěném médiu skutečně ptali, listujte tady.

18 komentářů:

 1. že já se neohnu jí nevadilo... ty ma tak bavíš Roso :DDDDDDDDD skvelá kabelka opäť raz !!! pa e.

  OdpovědětVymazat
 2. Ráda bych četla víc, pěkné. Jen se přimlouvám za větší písmo, i přes svou krátkozrakost mi dělá problém číst malá písmenka. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozumím, změním!

   Protože pro žádnou očařku jsem nešila ... :o)

   Vymazat
  2. Ahoj Rosi. A to si myslím, že to je jen otázka času. Pokud by teda nevadilo, že je to jen pro optometristku... Už delší dobu se rozhoupávám, že Tě poprosím o jednu oversized nádheru :-) A ke článku gratului! Jana z Havířova

   Vymazat
  3. Jani, čekám na tebe!!!

   Vymazat
 3. Hm...tak to mám co dohánět a to koukám skoro ve všem :).....a aby jsi věděla cvičící podložku na jógu mám už pěkných pár let pod postelí a je pěkně zaprášená :). ale nedávno jsem šla do sebe a zkusila Pět tibeťanů, natajno, sama doma, aby se mi nesmáli. Pes mi přitom parádně olízal ksicht v domnění, že si budem hrát, při druhém cviku jsem už nemohla a další nezvládla, ale i tak jsem měla pocit absolutního vítězství, už jenom proto, že mě naštěstí nikdo neviděl :o). Tak báj báj Lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně,

   taky toužím být tak sexy jako všecky jogínky ... !!! ... :o)

   Vymazat
  2. Jogínka je sexy jen díky té tašce, neb do ní narvala i tu jógamatku, sice čouhá... ale co, hlavně, že se jde učit jógu stylově alá Rosově. A tak jógově mooooc děkuju. Namasté alá Namastito.

   Vymazat
 4. Časopis Maminka jsem si nikdy nekoupila, a už asi nikdy nekoupím. Přece jenom, kdyby Čapek vydával svoji Matku časopisecky, hodila by se ke mně líp. Ale vám, Roso, moc a moc a moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Lucie.

   I moje maminka je Maminky nadšená! ... :o)

   Vymazat
 5. Při čtení dnešního příspěvku se mi vybavila slova písničky: "....ten dělá to, a ten zas ono..." :-) A Ty děláš krásné kabelky! A že bys nedržela krok.... :o) tak tomu věřím asi tak stejně, jako že začnu hezky zpívat (o hodinách hudební výchovy jsem písničky recitovala :o), aby pančelce nepraskly bubínky).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaká by taška se asi líbila Werichovi ... ?!? ... :o)

   Vymazat
 6. A co je vlastně zač Rosa?

  Klára

  OdpovědětVymazat
 7. To je pěkné, takhle vědět o svých zákaznicích. Já o nich také vím málo, občas jsem překvapená, když si přijede pro věci osobně, protože mám představu někoho jiného a jednou to byla má spolužačka ze školy:-) Přeju hlavně hodně spokojených zákaznic!

  OdpovědětVymazat