pátek 8. listopadu 2013

Pamatujete si na Prokopa?

Jak měl ty narozeniny! 
Kamarád Kuby. Nebo tedy spíše Prokopova maminka je moje kamarádka. A já zas její. Hlavně - my jsme spolu dříve pracovaly. A teďka už ne, což je škoda, protože tak mám v robotě o dost méně legrandy. On obecně po příchodu z mateřské to v práci už vůbec není můj gang - jiný pracovní kolektiv, hlavně v mé sekci. Ale tak to asi chodí. Zjevně měl Herakleitos pravdu - Panta rhei, vše plyne. A dvakrát, Roso, do stejně řeky nevkročíš. Ale neplačte, ona Prokopova maminka bude mít nově kavárnu, kde já budu pečená vařená, takže zase bude srandy kopec a slzy smíchu a tisíce sprostých slov a nekorektní vtipy a možná i nějaký ten vypitý panák. Prostě jako za starých dobrých časů, než jsme se s Lindou daly na rození.
Mimochodem - už jsem vám říkala, že má Kuba dvojče? Jmenuje se Bruno. A je to zlatý retrívr, pes od Prokopa. Já vím, ti normální z vás teď začnou namítat, že chlapeček a psík nemohou být twins, ale když oni se narodili úplně stejně. A teď - když jsou jim oběma dva roky, jsou stejně roztomilí, zlatovlasí a obdobně (ne)reagují na každý druhý udělený pokyn. Plus se jako každá dvojčata milují. Takže co?!
Ale abych to nezakecala, tak ten (v nadpisu zmíněný) Prokop má - krom Kuby - ještě jednoho kámoše : Maxe. Nebo zase spíše Prokop-mamka má za kámošku mámu Maxíka. A všichni tihle čtyři (a samozřejmě i další - asi tak taky čtyři sousedi) bydlí v jedné malé obci na Sázavě. A tam mají všichni krásný výhled na řeknu. A taky - tam mají všichni auta. A v těch autech: kapsáře ode mě.


Novinkou tohoto kapsáře pro Maxmiliána je
karabinka.
Prostě mě napadlo
- souvislost s mým mužem v tom prosím v žádném případě (ne)hledejte -
že občas potřebuje za jízdy trochu uvolnit napětí a pomazlit i pan řidič,
takže mobilní plyšák, co dosáhne i až k volantu,
se může šiknout!


Jinak
kapsy na tekutiny a na slovesnost v rýmu jsou už klasika.


Stejně jako kapsy skládané,
díky kterým si mohu vždy zopáknout počty:
jedna plus čtyři plus třináct plus čtyři plus čtyři plus třináct plus čtyři plus čtyři plus třináct plus čtyři plus jedna. Hu-rá!

25 komentářů:

 1. Ufff, to mi mozeček po ránu zapracoval, abych to pochopila, ale závěr nádherný. Kapsáře do každého auta v okolí. :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro každé dítě kapsář
   a pro maminku kabelku!!! Ho-ho-ho!

   Vymazat
 2. Jé paráda, moc pěknej. Já kapsář do auta šiju už asi dva roky a ještě nemám ani koupenou látku, nějak se nemůžu rozhodnou jak na to kolik kapes jak veliký atd. atd. atd. A teď abych už šila dva. Uf.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty děti!!!
   Se nám množí, člověk ani neví jak ... :o)

   Krásné pošití a hlavně nezapomeň:
   jedna plus čtyři plus třináct plus čtyři plus čtyři plus třináct plus čtyři plus čtyři plus třináct plus čtyři plus jedna ... :o)

   Vymazat
 3. Roso? A když už to tam není tvůj gang....nemohla bys, prosím pěkně, být paní spisovatelka?????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počkej,
   zamyslím se ... eeeee ... mám to: MOHLA!!! ... :o)

   Vymazat
  2. NejlepČí zpráva dne! Napíšeš o mně??? Podepíšeš mi svou první knihu???

   Vymazat
  3. Podepíšu,
   ale jedině když mi na to půjčíš tvou novou O.K. tužku - sím sím, smutně koukám ... :o)

   Vymazat
 4. karáble to posunula o další level pani! a Břichopasí toy jakbysmet. Pěkný ty počty na závěr :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju děkuju pěkně!
   Já byla v matice dycinky slabší, ale snažím se snažím ... :o)

   Vymazat
 5. ...jako správná hysterka bych z bezpečnostních důvodů místo karabinky dala suchej zip a děti co nejrychleji převedla na brožované publikace ;)... ale jinak jako obvykle tj. ... je famózní!!... Housenka

  OdpovědětVymazat
 6. ..jo a když už jsem u toho bezpečnostního okénka.... o řidiči s opicí za krkem by se dalo taky zaremcat, tak jestli by se ta šnůřka vůbec neměla zkrátit...nebo přilepovat rovnou na kapsář?! ...no to by zase padalo, takže zase žádná odměna za zlepšovák :(....Housenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ono každopádně - řidič s opici = to je špatně!!! ... :o)

   Vymazat
 7. Kapsář krásnej,látka ladící s tématem.Jen bych asi opravdu měla trochu strach dítko během jízdy nenaštvat.....uplně živě vidím,tkaloun pevně kolem krku řidiče,dítko zapřené nohama o sedačku a utahuje a utahuje.....konec šmitec.Ale to nehrozí,páč Rosa šije pouze pro hodné děti.... jasnačka.....:)Mává Lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :o)

   Aneb tady někdo hodně žije Halloweenem, že jo?!? ... :o)

   Vymazat
 8. ...nádherný ... a zrovna takový přeji i den...Věrka

  OdpovědětVymazat
 9. Karabinka je suprová vychytávka, Rosi, aneb jak se za jízdy (řídí samozřejmě otec rodiny :)) vyhnout lovení oblíbené hračky dítěte pod sedadlem, to známe :) ... paráda, stejně jako autíčková látka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jako rodině vynikáme v husto-husté automobilové atmošce:
   v pátek večer, když vyjíždíme na dálnici směr Ostrava,
   v pátek večer, když jedeme nakupovat na víkend jídlo
   a pak kdykoli, kdy se ocitneme v autě v centru = samozřejmě v zácpě ... ještě že nás tři nikdo venku neslyší ... :o)

   Vymazat
 10. Je kouzelný...tak jsi mě inspirovala, že jsem dnes nestihla ani odpolední kávu, už vůbec ne poobědové těhotenské spaní a už mám střižené a rozešité kapsáře rovnou dva:) A s tím psaním, jak tu někdo psal, to asi má něco do sebe, nikdy nevím co mě baví víc, jestli se kochat výtvory nebo číst ty zápisky okolo:)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná bych mohla své nejvtipnější legrandy napsat fixou na plátno, a pak ... z toho něco našít ... co si o tom myslíš??? ... :o)

   Vymazat
  2. Věříš, že to není vůbec špatné? Taková vtipná kabelka a nebo třeba jen utěrka nebo ubrus! No jo, to bude ono, však my se spolu ještě na něčem domluvíme:)))

   Vymazat
 11. Teda,Roso,bydlím v malé obci s výhledem na řeku Sázavu,mám ségru Lindu,i retrívr by tu byl(i když hnědý).
  Jediné,co nesedí,je to,že moje ségra nemá Prokopa...:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, kdyby se jednala o syna tvého bratra, tak bych si asi ohraný lidový vtip na jistotu počtu přiznaných dětí neodpustila,
   ale u ségry je to něco jiného ... :o)
   Navíc "má" Linda taky nemá sestru Bohdanu, takže ... tím se všecko vysvětluje ... :o)

   Posázaví zdar!!!

   Vymazat