středa 31. května 2017

Samá ruka, samá noha


Čouhají nám z Hojdavaku. Z Hojdavaku Junior.

Originálně jsme v prostoru mezi dětským pokojem a pokojem pro hosty nechali zbourat příčku a zrušili tak malinkatou místnost o šesti metrech čtverečních, kam když jste dali postel, nešly otevřít francouzské dveře na terasu. Když tudy dnes tahám návštěvy, bulíkuju jim něco budoucím salónku - s knihovnou až ke stropu a pohodlným chais longuem. Tak jsme to měli v projektu. Ale žitá realita je jiná. Chlapečci si místo přirozeně zokupovali pro sebe, bez hlubšího konceptu zde postupně nanosili různé použité krabice, kartonové trubky od mých koženek, houpací prkno a mají tady tak svou živelnou herní zónu. Chvíli se ostřelují z papírového tanku, za okamžik z pokojíku tahají všecky své plyšové medvědy a i spolu s nimi se na podlaze přiklápějí obrovským bývalým obalem od sedačky a hrají si na bunkr.

Blbě se mi to vytírá, ale jinak to tady miluju.

A i právě proto zrovna tam, přesně v místě bývalého dveřního překladu, jsem jim nechala zavěsit sluneční Hojdavak, s nosností do padesáti kilo.

A jsou v něm furt.

Dynamičtější momenty

tělocvičného charakteru

střídají chvilky klidu - třeba s vesmírnou literaturou.
(A zrovna toto je mnou zakázaná aktivita: motání se okolo vlastní osy.

Jenže kdo by tomu odolal!)

Kluci v hojdavaku relaxují sólo nebo spolu v tandemu; ještě chvíli je to naráz unese, oba Davidovy syny.K. nohy a M. hlava.
...
Jsou to jejich legrace, přetlačování se i houpavé momenty odpočinku.


A plátěnou houpačku pro sebe si umí urvat i naše Týnka.


Ta hlavně dopoledne, kdy v hojdavaku sama dlouze spí před obědem.A teď už prosím nazdar, protože tady zas probíhá nějaká další jejich/tajná hra.

Zatímco já jdu vymyslet, jak teď sezónně hojdavak zavěsíme i do stínu na větev naší jabloně.

18 komentářů:

 1. Ta značka!!! Zakázané činnosti jsou nejvíce lákavé (taky bych se s chutí zatočila ;))) Teplo, větřík a ptačí zpěv, to stojí zato vymyslet. Hojdání 3x zdar, ať už kdekoliv :)

  OdpovědětVymazat
 2. V paneláku sme dvoch mali v chlapčenskej izbe, dve v dievčenskej izbe, my s mužom v obyvke plus obrovský stôl a v kuchyni mužova pracvňa:-)
  Autistický syn mal ešte kus chodby pred detskými izbami, oželela som vstavané skrine mal futon a chvostíkové skrinky z Ikea a závesnú kuklu tamtiež, tú mali všetci, aj dospelí, najradšej. A to bolo poriadne dávno, už vtedy som robila všetko inak ako sa malo!

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, přesně na tenhle žlutý hojdavak mám zálusk:) A náhodou to houpací prkno není limitka, nebo se mi ty kresby zdají?:) Katka

  OdpovědětVymazat
 4. Zas taková šprtka jste nebyla, což?
  "oba Davidovi syny"

  OdpovědětVymazat
 5. Smim se zeptat,odkud mate tu paradni znacku na stene? Nas prvorozeny zboznuje znacky vseho druhu a zrovna se mu blizi narozeniny.Lucka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady prosím, http://www.novoretro.net/produkt/2786/znacka-chodec/

   Ať žije retro.
   A Novoretro zvláště!

   Vymazat
  2. Super. Diky.

   Vymazat
 6. Super, super, super! Je parádní sledovat, jací jsou kluci parťáci pro každou špatnost :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To oni dycinky!!! ... :o)

   Vymazat
  2. Před delší dobou jsem na vás všechny narazila v branické Periferii, vy ještě jako těhotná a kluci mě okouzlili. Tím, že mám doma holku a kluka, tak je u nás takovéhle piklení vzácnost :-)

   Vymazat
  3. Jeeeeeeeee, to jste měla před těmi Vánocemi říct, daly bych si spolu něco na tykačku.

   A kdybyste potřebovala půjčit někoho k piklení, není problém, máme skladem všecko: holky kluky ... :o)

   Vymazat
  4. Byla jsem bez dětí a nechtěla jsem vás rušit. Vypadali jste všichni tak naladěni na jednu vlnu :-)

   Vymazat