pondělí 26. července 2021

Na ostrově s Robinsonem Crusoe


Aneb když vám to spolu sluší v maskách domorodých i kosmetických.

Přežili jsme. Ulovili jsme vyšívané ryby, postavili chatrč pro sebe i přítele Wilsona a svázali vor s plachtou z kabelek Mitnik. Z klacíků dřeva a barevných bavlnek pak na konci týdne v pátek stvořili přítele Pátka.

Byl to opět výjimečný týden devíti dětí, jejich čtyř maminek a jednoho Robinsona Crusoe. Četli jsme si jeho příběh, večer se na pokračování dívali na oscarového Trosečníka a v autě poslouchali výbornou audioknihu ze Supraphonu z roku 1985, kterou doporučujeme.

Sedm dní jsme žili staletý příběh opuštění i nalezeného přátelství - na souši v Novém Vojířově i na vodě v tamějším rybníce Roubíček i legendární Osice v Albeři.

A krom výletu úzkokolejskou z Nové Bystřice do Kaprounu a zpátky po svým určitě vyzkoušejte i
famózní kavárnu Café Unico na náměstí v Bystřici.

Nechte se námi inspirovat a určitě napište, jak se vám naše výtvarné tvoření, hry a výlety povedly.


První večer - vyprávíme o R.C. i s naším táborovým miláčkem papouškem.

Stal se oblíbencem všech a na celodenním výletě si ho děti po hodině střídaly v péči, což dalo výletu super dynamiku.

To na hlavě není košík, ale skutečně autentická čapka ze Zanzibaru.


Den přežití první - vyšij si a ulov rybu z kartonu.A odpoledne pěší výlet k rakouským hranicím i výlet do totalitní minulosti.

Fantastický rybník Roubíček v Novém Vojířově.Den třetí přežití - umotej si vor a z prázdné lahve od mléka vyrob motorový člun, přesný návod najdete tady.

Den pátý přežití - patřil Pátkovi.
Každý si svého nejlepšího přítele představujeme jinak!

Dole poslední společný oběd a tvarohové knedlíky, co udělaly děti, s borůvkovým žahourem.5 komentářů:

 1. Milá Roso, taky bych tam ráda byla, my jsme sice trávili prázdniny v Leštině u Kunžaku a to dvoje, a nebo mnohokrát ve Slavonicích, nicméně to nevadí, ta spokojenost a pohoda z vás jen čiší.Jste maminy úplně suprové. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřin,

   děkujeme.
   A nemáš tip na ubytování? My tentokrát nakonec spokojené nebyly, přesto bych se do České Kanady moc ráda vrátila - nejraději teď hned!! ... :o)

   Vymazat
  2. Dobrý den Roso,
   to jste mě teď upřímně překvapila, že jste s ubytováním spokojené nebyly… My jsme byli totiž ubytovaní v té stejné chalupě (poznala jsem z fotek na 1.pohled) letos v červnu, tři rodiny s dětmi, a byli jsme naopak úplně nadšeni. :-) Tak by mě jen zajímalo, co bylo špatně, protože my bychom se sem určitě chtěli v budoucnu vracet…
   Děkuji a díky obecně i za Váš blog, sleduju Vás už řadu let, leč komentář píšu teď vlastně úplně poprvé… ;-)

   Přeji pěkné léto, ať trvá co nejdéle. :-)

   Pavlína

   Vymazat
  3. Pavli,

   děkuji moc.

   Chalupka byla opravdu krásná, stylově čistá a pečlivě designovaná. Okolí chalupy kouzelné a do Roubíčka jsme se s dětmi chodili koupat denně.

   Jen paní majitelka pospíchala, už předem, a když jsme odjízděli, opět nám na plnou pusu řekla, že na nás nemá čas, že musí stihnout dvě chalupy, a tak nás přišla vystěhovat dřív. Navíc si nechala zaplatit ulomené topůrku sekyrky, s velmi dotčeně podrážděnou reakcí.

   Přeji jí v podnikání hodně štěstí, ale mě už ve svých nemovitostech bohužel nepotká. Můj prázdninový zen má pro mě větší cenu.

   Vymazat
  4. Aha, to mě mrzí, že jste měli takovou negativní zkušenost, vše je vždy o lidech a jejich aktuální náladě. Na nás byla paní majitelka vždy milá jako sluníčko.

   Ale jak píšete - Česká Kanada je ráj a je potřeba se sem vracet. Věřím, že příště najdete to pravé pro Vás. :-)

   Pavlína

   Vymazat