Stránky

pátek 7. června 2019

Letní šaty To je moje


Jestli váš čeká léto v přírodě. Jestli se chystáte na venkov. K babičce a dědovi. Jestli už se teď nemůžete dočkat stínu a vůně českomoravského lesa. Nebo jestli budete balit daleko na jih za horkou slanou pohodou v písku.

Jestli o prázdninách plánujete zahradničit, rybařit nebo chytat jen lelky. Jestli budete s holkami zavařovat. A s kluky se vodit za ruku.

A jestli chcete, aby vám to při tom všem moc slušelo.
Aby ty chvíle byly lehké jako vánek a jemné jako ilustrace Jany JouJou Nachlingerová,

něco bych pro vás měla!
Letní šaty To je moje. 

A kdybyste ty šatky chtěli větší nebo menší, na ramínka nebo pokud jste raději elegantní kalhotový typ,
nabízím i naši autorskou látku To je moje (2018) jako metráž k vašemu šití.
Skladem mám pro vás ještě poslední štoček.

A kdo byste si přál k vlastnímu pěknému šití dodat ještě maličko kuráže, 
oslovila jsem pro vás slovutné a známé švadleny, které si do béžové plátna už s chutí střihly!

...

"Ahoj Miri, jsem teď v jednom kole a nestíhám. Tak jen v rychlosti, jo? Látka "To je moje" výborně ladí mojí minimalistické duši. Vzor je jemný, nenásilný a přitom něžně dětský. Barva je skvěle vybraná, šedobéžový odstín bude ladit ke všemu. Složení je 100% bavlna a s látkou se tak krásně pracuje. Dobře se stříhá i šije. Bylo radostí z "To je moje" tvořit. Hezký den. Hanka"
Hanka Skokanová, Sew4home


"Milá Mirko dobré ráno, promiň, já včera nestihla...usnu vždycky při uspávání...měla jsem tušit, když jsem slíbila že večer napíšu. (...) Loni jsem měla možnost pracovat s novou látkou To je moje. Balíček s ní byl velkým překvapením, netušila jsem co mě čeká, o to větší bylo nadšení. Příjemná bavlna na omak, krásný odstín a perfektní motivy.  Dobře drží, proto je myslím vhodná i pro švadlenky začátečnice. Spokojena jsem i po vyprání, bavlna je opravdu kvalitní, proto mohu jen doporučit. Jinak moje Anežka si ty šatečky nechala, prodala jsem jen ty barevné z předešlé látky. Zdravím."
Irena Švamberová, Švambi


"Milá Mirko, omlouvám se za pozdní odpověď. Já to se slovy moc neumím, ale třeba může pomoci pár slov, kterými jsem látku popisovala u sebe v obchodě ... Látka je krásné jemná a bílé ilustrace na béžovém podkladu jí dodávají dětskou poetiku. Samozřejmě látku využijete na projekty dětské, přes povlečení, pytlíky, závěsy...., ale to bychom nebyli my, abychom vzali látku, kterou nelze použít i na "dospělé" šití. Lehké letní šaty nebo sukně, budou tím pravým, co dodá létu vtip a lehkost. Můžete je opatřit výšivkou, aplikací a získat tak úplný originál nebo si ušít deku na letní lenošení.....Cokoliv vymyslíte bude krásnou oslavou české tvorby. Přeji hodně sluníčka! Petra"
Petra Oujezská, Peonygarden
...

A jako poslední bonbónek vám ještě nabídnu
Kromě baby-garderóby se můžete pustit do šití hnízdečka pro miminko nebo kapsáře do školky 

Tak ať se dílo podaří a vaše všitá láska vám jen vzkvétá - protože každý den je pro co šít!

Šťastnou cestu létem!Ať už vezete sladký ...

... nebo ještě sladší dárek.
To je sada Letní radost (knížka To je moje a jeden metr látky k tomu).

4 komentáře:

 1. Roso, je ti jasný, že kdybys neměla Týnku, musela bys horko těžko někde shánět modelku na focení? Kolik času, mailů, telefonátů a přemlouvání by to stálo
  (a to nemluvím o honoráři)? Možná by to vyšlo dráž, než ji dennodenně živit a šatit? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co teprv lokace, Veru!!! Vyhlížení, domlouvání, povolení, parkování ...
   Tímto - v titulcích - tedy děkujeme Komerční bance, že nám půjčila (na náš) dům!

   Vymazat