Stránky

pátek 30. září 2022

75% střižní vlny


Těžká ranní vstávání a lehce zapomenuté klíče. Honičky mezi kroužky i čekání ve frontě na sešity, kružítka a školní Atlas světa. Vlezlá zima i vřelá setkání opět po prázdninách.

To je září.

A jestli chcete s letošním náročným podzimem držet krok
a k tomu navíc máte plné ruce práce i cviček, strakatých výkresů a zapomenutých dětských svetrů,

nesu vám parádní řešení.

S barevnou kostkou, antracitově i světle šedou nebo dokonalou černobílou.
...
Složení festovní látky je 75% střižní vlna, 25% polyester a vím, že vy spolu s ní pojedete na víc než sto.


Decentní barevná kostka je ikonou podzimu i klasického šatníku ženy.

Antracitová vlna s něžnou růžovou kostkou toho unese až překvapivě hodně.

A samozřejmě detaily, které v sériové asijské výrobě těžko najdete.


Kontrastní, nepřehlédnutelná a dokonale kombinovatelná černá kostka.

Doporučuji, noste s sebou spolehlivou parťačku - na schůzky pracovní i rodičovské.


Ať ten podzim hezky sluší! Vaše Rosa

pátek 23. září 2022

Dobrá káva se vrací


Kávový dezén - trochu geometrie, trochu retro - je zpátky v Mitnik nabídce. A já mám z toho velikou radost, protože vím, že se vám moc líbil.

Těším se z toho a zároveň jsem zvědavá,

Přeji si, ať vás upoutají, baví a pohladí - stejně jako babí léto, které se nám dnes vrátilo do oken a do duší.


Omyvatelná etuje Káva má
i podšívku ušitou z povrstvené bavlny - a je tak šikovnou pomocnicí a kamarádkou štětcům pod make-upu i mokrým plavkám. 

Cenově sympatičtější dvojice - malá a velká etuje Káva.

A novinka tohoto podzimu - nepřehlédnutelné Kopretiny.

Uvnitř této kosmetické taštičky objevíte podšívku ušitou z čisté bavlny s jemným zelenkavým proužkem.

Takže sbaleno máme - teď už jen někam vyrazit! Užijte si parádní víkend.

pátek 16. září 2022

Pouze jeden kus


Dostalo se mi výjimečné nabídky - zpracovat vzorníky látek, a tak jsem z těch povrstvených bavln mnoha barev a mnoha vzorů našila šikovné etuje.

Veliké 25 na 17 cm - právě tak, aby se vám pěkně vešly do kabelky nebo s sebou na cesty.

S podšívkou také z povrstvené bavlny, aby šel každý flek a každá kaňka hned jednoduše utřít!

...

Rtěnky bez víčka, řasenky povalující se na dně kabelky a teď potřebný hřeben bůhví kde.
Řekněte sbohem nepořádku v tašce - řekněte ano Mitnik. 

...
Tak vybírejte, ale nepřeberte!

Taštička Růžová labuť v pastelových tónech osloví nejen romantiky.

Kdo dává z praktických důvodů přednost tmavším tónům, zamiluje si Modrou labuť.

Něco mezi rostlinnými vzory i paví říší je taštička Růžová zahrada.


Temný i radostný - a hlavně působivý je Modrý páv.


Omyvatelné etuje při ušpinění stačí skutečně jednoduše přetřít vlhkým hadříkem.


Jako z pohádky je sympatická etuje Modrý medvěd, nemyslíte?

Za to taštička Zelená liška s čaje přímo pobaví.

A tu moudrou Modrou sovu chceme doma všichni!

čtvrtek 8. září 2022

Jak ušetřit


Měla jsem tu čest stát se součástí kampaně dětského on-line second handu Brumla Jak ušetřit na dětech, aniž by strádaly a říct, co a proč u něj už více než deset let nakupuji.


A mě by zajímalo, kde daří teď utáhnout kohoutky vám.
Swapujete? Taky nakupujete z druhé ruky? Nebo už jezdíte jen veřejnou dopravou?

A tady malá ukázka všech šatek z Brumly, které jsme Týnce vybraly na Marimekko kabelkové focení.Šatičky, sukně, halenky do stovky - no, není to paráda?!

úterý 6. září 2022

Jak podnikat s dětmi


Prázdniny definitivně skončily, děti jsou ve škol(k)ách a práce zase může jet naplno - a tak jsem pro inspiraci sepsala další Mitnik desatero.

JAK PODNIKAT S DĚTMI

1. Mějte jedno, čtyři, pět ... kolik chcete dětí.

2. Máte-li jedno, čtyři, pět dětí a rozhodla jste se podnikat, vězte, že jste se dala na náročnou cestu. Proto by vás práce měla vážně bavit, dlouhodobě naplňovat a skutečně uživit.

3. Podnikat znamená mít před sebou dvacet čtyři hodin denně kupu úkolů - jako podnikající maminka s tím ale musíte vědomě a šikovně pracovat. Jinak se z faktu, že nikdy nikdy nikdy nebudete mít hotovo, zblázníte.

4. Mějte ve věcech systém. U mě fungují přesně vymezené hodiny, kdy se věnují své práci a ostatní čas, kdy pečuji o děti, domácnost, dům a muže (zmíněno v abecedním pořadí).

5. V čase vymezeném na práci pracuji podle předem stanoveného plánu a postupuji rychle krok po kroku v seznamu úkolů. Některé úkoly se mi opakují každý den, ty nepravidelné si píšu na pravou stránku do diáře a po splnění škrtám. Tedy buď škrtám nebo nesplněné přepisuji na novou stránku na další týden. V čase vymezeném na práci nezvedám nepracovní telefony a neodpovídám na zprávy - jsem koncentrovaná a pracuji opravdu svižně.

6. Protože času vymezeného na práci mám se třemi dětmi (11, 8 a 5 let) stále málo, snažím se maximálně využívat dalších různých časových oken - například obsah textů na sociální sítě si tvořím zásadně v hlavě, když řídím auto. Hodinu, co čekám na dceru v gymnastice, pak vše datluju do notebooku v kavárně u tělocvičny. Lehčí pracovní hovory řeším taky v autě. A pořád mám u sebe v kosmetické taštičce blok na své postřehy a kabelkové inovace, které si píšu, když čekám na vlak, u lékaře nebo když se někdo zpozdí.

7. V čase mimo práci však ale vozím denně balíčky do naší Zásilkovny, je vedle Alberta. Když jsou prázdniny, jedou se mnou občas děti i ke švadleně, pro koženky, látky, výztuže či zipy do velkoobchodu. A když byly naše děti uplynulé dva roky ve všech těch karanténách, čekaly na mě v autě, než jsem si oběhla, co jsem prostě pracovně udělat musela. A upřímně, někdy mi děti nosí balíčky v IKEA taškách s nadšením, někdy jsou z toho zcela oprávněně otrávené.

8. Za to v péči o domácnost a dům jsou děti takřka stále se mnou. Potraviny nakupuji zásadně s dětmi, jezdím s nimi na benzín i na poštu. Když žehlím, koukáme u toho společně na filmy. Peču, když si děti píšou úkoly.

9. Na úklid domu mám jednou za 14 dní paní, naše děti věší a skládají vyprané prádlo, vykládají myčku, chodí s odpadky nebo si umí na večeři nakrájet a upéct americké brambory a masové koule k tomu. Já denně vstávám o hodinu až dvě dřív než rodina a pracuji; a plavat jezdím až večer, až už jsou všichni v pyžamu.

10. Pět let jsem učila jako zaměstnanec a moc mi tehdy v práci chyběla kreativita, rozlet, možnost zkusit věci dělat jinak. A to vše teď jako kabelková Rosa Mitnik mám. Tvořím krásné věci, které ale musím umět prodat. Šiju, vymýšlím, píšu si, co chci. Miluju, že můžu realizovat své nápady. Hledám cesty, dělám chyby, učím se. Potkávám lidi, podvodníky i svině. Nemůžu si vzít paragraf a nemám žádnou dovolenou. Ale prodala jsem už skoro pět tisíc knížek a kabelek nepočítaně. Moje práce mě vážně baví a už deset let naplňuje, akorát zrovna teď se musím sakra snažit, aby mě i dobře živila.
...

A co je u vás v září nového/jiného? A podnikající maminky, shodneme spolu na tomto desateru?


Kufříky na vzpomínky jednou!


Kufříky do školy i do života.

čtvrtek 1. září 2022

Žáci 3.B


Ať jste Mach nebo Šebestová, přeji vám úspěšný nový školní rok. 

Přeji vám, ať se každé ráno těšíte, až na vás někdo bafne na chodbě za rohem. Ať celý školní rok vstáváte s radostí a očekáváním, co príma ten den zase zažijete. Ať vám aktovka vesele visí na zádech, zatímco vy letíte do školy vstříc novým dobrodružstvím.

Ať vás vepředu u tabule den co den vítá důstojná paní učitelka s velikým smyslem pro fair play, které ale nechybí ani pořádná špetka humoru. Ať máte vedle sebe v lavici správného parťáka do nepohody. Ať vás jakýkoli Horáček a Pažout pravidelně prudí jen přiměřeně. 

A kdo chcete, ať taky máte nejmilejšího čtyřnohého chlupatého přítele od sousedů, kterého si po škole můžete půjčit k venčení a rekreaci v parku.

Přeji parádní nový školní rok - ať je na co vzpomínat!