Stránky

pátek 30. dubna 2021

Dům pro Julií


Včera jsem odeslala speciální balíček. Brněnský Dům pro Julii se na mě obrátil, zda bych darovala něco ze své práce do jejich dobročinné aukce.

A mně bylo největší ctí poslat jim kabelku Mitnik.

A jestli dětský hospic Dům pro Julii neznáte, prosím čtěte nebo poslouchejte na DVTV.

A velmi prosím, pak tu kabelu vydražte pěkně draho!
Aukce poběží od 11. do 18. května 2021.


čtvrtek 29. dubna 2021

Miluji Tě, Marimekko

Potěšte se - potěšte se za něho.


Marimekko kosmetickou taštičku jako dárek.
...

Udělejte si radost, udělejte se krásnou - ať Vám i Vašim kosmetickým maličkostem, které nosíte všude s sebou, parádně sluší.

Nabídka Marimekko zdarma platí do neděle, 2. května 2021.


Kosmetická etuje - 20 na 10 cm, pěkně s kovovým zipem; ušitá z originál finské bavlny Marimekko.


Dámy, kočky a koťata, pojďme do toho!

středa 28. dubna 2021

Mazej ven! Kniha pro malé objevitele


Ještě aby se do toho teplo trochu více opřelo a myslím, že po zimě, kterou jsme teď prožili - všichni toužíme být venku až do října! A knižní novinku nakladatelství Labyrint si k tomu klidně vezměte pod paži s sebou!

Velkoformátové obrázkové čtivo s výbornými retro plošnými ilustracemi Clarly McRae je plné návodů a postupů, co a jak venku podnikat. Nápady jsou šikovné, neotřelé a ze zásady ohleduplné k matce přírodě. Navíc zcela bez nákladů. Můžete rychle hledat pět různě zelených věcí nebo luštit pomalu plynoucí oblaka. A jste-li romantická duše, tamější poetika jazyka vám půjde pěkně po srsti aneb hledej mraky s rozfoukanými pruhy, drobné mráčky v řadách připomínající rybí šupiny nebo nadýchaně šlehačkové mraky.

Mazej ven! je nejen outdoorovou příručkou, ale i názornou encyklopedii. Uvnitř se dočtete o opylování kvetoucích rostlin, včelách medonosných nebo hmyzím hotelu. A když si společně zrovna nebudete číst, můžete žasnou nad stylovými ilustracemi z ptačí perspektivy, jejichž hlavní postavy jakoby vypadly z britského fashion booku. A zcela v duchu současných trendů knížka Mazej ven! neopomíjí ani fajn jednoduché kuchařské recepty.

My čtyři jsme se nejvíc namlsali dvojstránky o mapách, nakreslili jsme si mapy svoje vlastní a tvořili autorské kartografické symboly pro Berounku, kamenný most, cestu, pláž i železniční most.

Kniha v rukou rodičů je ideální pro předškolní děti, školáci se s ní pak zabaví pěkně sami.
V parku, na zahradě, u vody, v lese - to vše v stylové atmosféře zálesáka 21. století.

Objevujme, hrajme si, poznávejme venku!
...


Z prořezaných větví našich jabloní jsme tatínka poprosili o "praky", abychom si navlékli Lesní chrastítka.Ani důmyslný Papírový fotoaparát nemá chybu.

Nebo už opěvovaný návod na oblaka. Tak přeji teplé meze a užijte si to!


úterý 27. dubna 2021

Co je Clubhouse


Dnes o půl deváté večer
opět vysíláme roomku Skibi Kids na sociální síti Clubhouse - již po šesté!

A co to je? Novinka Clubhouse je audio chat, který můžete poslouchat (zatím pouze) na svém iphonu. A nejen poslouchat, ale na rozdíl od podcastů sami můžete do diskuze živě vstoupit. Pojem roomka označuje virtuální místnost hlasového setkávání se a já v ní dnes přivítám specialistku na funkční oblékání Petru Tichou. Jak chytře oblékat naše děti do aprílového počasí, jak dobře využít šikovné vlastností hightech materiálů nebo jak se správně pečuje o funkční oblečení - právě na to vše se dnes budu ptát.

Moje role moderátorky je nejlepší, jakou jsem kdy měla. Začínám přípravou otevřeného scénáře. Od vedení Skibi dostanu téma, o kterém se budeme bavit a připravím si jeho strukturu. Cestu, kterou se chci ubírat, píšu si otázky. Pěkně z gruntu - jak to funguje, kdy to použiju. Co jsou za možné problémy, jaké to má vychytávky. Hotový scénář posílám hostovi či hostům.

A pak ladíme přes mail, na co by bylo fajn se ještě zeptat. Co se málo ví. V čem lidé často dělají zbytečnou chybu. Domlouváme se Skibi, koho ještě pozveme na stage - rozumějte, kdo se s námi z hostů připojí do diskuze. A napjatě se těšíme, na co se nás zeptáte vy.

Aplikace Clubhouse totiž umožňuje v pravém spodním rohu označit symbol ruky, kterým se kdykoli můžete přihlásit do diskuze, já si vás jako moderátor pomyslně vytáhnu na podium (stage) a vy můžete mluvit. Tady a teď. V přímém přenosu. Ať už jste doma, venku; na kole nebo ve vaně. Nikdo vás nevidí, ale ta autenticita spojení je kouzelná!

A o čem se krom jarního šatního našich akčních dětí ještě bavíme? O hračkách, které děti rozvíjí nad rámec školních osnov. I o tom, jak děti dostat pryč od počítačů a rozpohybovat je v této nutně digitální době. A mezi nejnavštěvovanější roomky rozhodně patřily ty o cyklistice s dětmi. Jak vybrat správné kolo a kdy poznáme, že už je bicykl dítěti malý, tipy na výlety s dětmi na kole v Česku i Evropě nebo jestli dítěti na kole patří telefon do batůžku či ne - protože na Clubhousu nechyběly ani hořkosladké historky o ztracených a nalezených malých cyklistech.

A jak se k nám připojit?
Siť Clubhouse funguje na pozvání. A budete-li sledovat náš Skibi Kids Club, vždy se dozvíte o našem vysílání.

Zájemci o pozvánku mi neváhejte napsat na info@rosamitnik.cz
a

Tak na slyšenou večer, přátelé!

pondělí 26. dubna 2021

Jak se Ti daří, Mitnik?

Zeptali se mě opět z nejmilejší redakce časopisu Maminka a já jim moc ráda poslala svoje dva odstavce o kabelkovém podnikání v roce 2021.

Pravda je taková - že bylo lépe! Ono není těžké si spočítat, kolik kabelek potřebuje žena na cestu z kuchyně do pokoje, kam jde zkontrolovat děti na on-line výuce a zpátky. Nebo kolik víkendových kosmetických etují využije, když se stejně nikam jezdit nemůže.

Ale o to víc si teď raduji z každé jedné objednávky od vás! 
Jsem vám vděčná, že se k mojí ruční práci stále vracíte. Děkuji, že pro vás můžu šít, že podporujete českou značku - děkuji vám, že u mě nakupujete.

A díky za internet a sociální sítě - právě ty mi přenesly moc fajn nové zákazníky, se kterými bych se jinak nepotkala. Nebo výjimečně krásné zakázky, kterých by jinak nebylo. A jak se teď musíme pořádně snažit a dostat ze sebe to nejlepší, odeslaly jsme s Janou JouJou Nachlingerovu minulý týden do výroby úplně nové kufry To je moje - nejkrásnější, jaké jsme kdy měly. Tak už se na ně těšte!

A děkuji i květnovému vydání magazínu Maminka.

neděle 25. dubna 2021

Deset let


Slavíme spolu s naším nejstarším Kubkou - a slavíme i výjimečnou dekádu našeho života, která už se asi nikdy nebude opakovat. Za posledních deset let jsme s mužem přivedli na svět tři děti, odstěhovali se z Prahy a vybudovali nových domov.

A kde budeme za příštích deset let?

Náš jemný, slušný, sečtělý a dost vtipný Jakub dost možná už na brigádě na jahodách v Anglii, 
ale ostatní bych si moc přála, aby bylo stejné. Kéž bychom byli zdraví a spolu.

A kde se vidíte v roce 2031 vy?
Přemýšlíte někdy nad budoucností? A umíte si představit, že vaše děti jednou vyrostou?To jsou emoce, emoce, emoce!pátek 23. dubna 2021

Barefootové lodičky


Snad je to stářím. Snad že jsem se v životě třikrát zakulatila na osmdesát pět kilo. Zkrátka moje nohy jsou širší a širší a moje touha po pohodlné botě větší a větší.

A tak po letošní zimě, kdy jsem nosila barefootové kozačky Camper, startuji dneska sezónu v černých lodičkách Shapen Poppy, které jsem si vybrala u české značky littleShoes.

Otevřené loďky jsou nulovým dropem, rovnou stélkou a jsou celokožené.
A já jsem z nich nadšená taky celá - až po špičky prstů.

Též jste se našli v BF? Dělá vám to dobře? Nebo ty nejkrásnější barefootové boty pro sebe teprve hledáte?

A kdybyste si k novým jarním botám přáli energickou kabelku či šikovné psaníčko,


Dokonale ladící kabelka Mono.Nebo stylově čistá novinka - psaníčko Geo.

...

Na všechno, co v životě potřebujete.

Magické psaníčko Mono.

Nebo radostný kousek Jarního psaníčka ve vzorem.