Stránky

pátek 23. srpna 2019

Od 26. srpna do 6. září bude e-shop zavřený


Protože jej čeká nový slušivý kabátek. Těšte|třeste se na to!

Ale kdo byste zrovna velmi a zcela neodkladně zatoužil po mých kabelách a taškách,
stavte do Tvorba (Veverkova 28, Praha 7 - Holešovice) - nově tam teď na ramínku visí i kabelky.
...
A tady už malinká ukázka z focení typicky mitnikovské kampaně.
Brzy (se) odhalíme více.

čtvrtek 22. srpna 2019

V mé sluneční soustavě


Ať už se váš život točí kolem čehokoli. Ať už je slunce vašeho života kdokoli! Tenhle solární systém vás bude doma bavit všecky.

Stačí vám k němu akorát pořádné nůžky, a pak už můžete směle vystřihávat, spojovat, vybarvovat a instalovat dokupy. Vesmírnou sadu z Hračkotéky původně dostal náš Kubka, ale s trpělivostí a malou rodičovskou pomocí na samotný závěr instalace si svůj vlastní Merkur, Venuši, Zemi, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun hravě zvládne sestrojit i předškolák.

Chce to jen asi hodinku času.
A budete-li planety barvit ve více kosmonautech, doporučuji nachystat si rovnou i další ploché štětce
(v balení je jen jeden).
Pak už pěkně naučnou pomůcku|veselou dekoraci do interiéru máte hotovou!
...
Užijte si to a buďte při tom šťastní - až na Měsíc a zpátky.
...
A kdo byste si k pečlivému dílu vašich rukou rád i něco zazpíval, za celou naši hvězdnou pěchotu 
doporučujeme CD Planety.
Matej Benko napsal písničky o planetách z naší soustavy,
které zpívají skutečné hvězdy jako Richard Muller, Michael Kocáb nebo Yvonne Sanchez (dokonce česky!).

Songy jsou to ideální do auta i do domácnosti, protože jejich muzika je skvělá napoprvé, napodruhé a i na stopadesátéšesté ...
Překvapivě hodně se z nich o vesmírnu dovíte
a můj milovaný ska-hit Saturn
o antifeministických námluvách s prstencem|prstýnkem si pouštím na plné decibely, i když řídím na plný plyn úplně sama.
A kdybych byla bývala ještě dívenkou na gymplu, zblázním se radostí z něžného zpěvu o (ne)planetě Pluto zpívaného nebeským Danem Bártou.

A teď už k DIY vesmíru, jehož součástí ve střídmém balení je i jasný návod ve čtyrech krocích.

Saturn - jako by mu z oka vypadl!Barví celá rodina.
A závěrečné sestrojení, jež chtělo trochu soustředění - která planeta bude první/poslední a podobně.A je hotovo!
...
PS: Přibalené modelářské barvy držely i na hladkém povrchu plastu pěkně - a navíc při vrstvení vytvářely autentický pastózní povrch.
Planety jsou tak k nerozeznání od originálu, viďte?!

čtvrtek 15. srpna 2019

Djeco: Kouzelný les


Jestli vás minule nadchly barevné nalepovací kruhy, budete dneska nadšeni. A jestli se vám ta strakatá kolečka zdála příliš abstraktní, budete ještě nadšenější. Novinkou od Djeco, kterou už hned mají v Hračkotéce, je lesní příběh. V tvrdých deskách dostanete dvě prázdné scenérie plné pouze stromy. A k tomu dva archy nálepek, kdy si můžete společně vytvořit obrazový podklad k vyprávění o panenkách, srnkách a zajících. Nebo zkusit druhou|magičtější verzi s kouzelníkem a vílami.

Samolepky se dají nalepovat a slepovat "do nekonečna" - na jakákoli hladký povrch.
Nikde nezanechávají lepidlo.
Jen ve vás nechají pohádku.
...
Poetických nálepek je dohromady padesát kousků a jsou natištěné na průhledném podkladě, takže do háje a remízku zapadnou zcela a nenápadně.
Šikovný formát dvacet dva na dvacet dva centimetrů zas pěkně sedí na klíně - což se hezky ocení v autě či vlaku nebo jak vy se do lesa dostáváte.

A až tam budete, myslím že pochválíte i lehkost těchto výtvarných složek, přijde-li na vás nutkavá potřeba lehnout si do trávy!


Otevřete si složky a otevřete si vaši mysl - a můžete se pustit do vlastního příběhu!

Tak trochu jiný medvěd a Máša.

A chaloupka v lese jako základ, na kterém se dá stavět.

Úplně vlevo na fotce vidíte prázdnou plochu, která je součástí výtvarné sady,
a na které si pak můžete zrovna nepoužívané nálepky nechávat.

Jen houšť! Stromů i dětských vyprávění.

I když vám samozřejmě nemůžu slíbit, že se ani u vás slovní hříčky nezvrhnou v body-art!

Tak trochu jiný les.

Ale jemná motorika, pečlivá práce, pekelné soustředění a spokojenost s vlastním výsledkem -  to jsou taky!
...
Tak si to užijte a pomalý srpen - ať jste hlavou ve větvích nebo nohami pevně na zemi. 

středa 14. srpna 2019

Marimekko


Myslím, že jsem si je dávala v průměru tak tři denně. Obchody Marimekko - zatímco jsme byli v Helsinkách. David jejich ikonický vzor Unikko přezval na volské oko, přesto však se mnou držel krok. A nenechte se mýlit, ty prodejny nebyly vůbec stejné!

V některých visela na ramínkách jen móda, dokonce i pánská. Jinde pro vás měli úplně celé vybavení skandinávské domácnosti, od nejmenšího kalíšku na vajíčko po nejširší osušku do sauny. A mně se nakonec podařilo objevit i skutečný ráj na zemi; s metráži. A protože už jsme o den dříve v Marimekku nakupovali a stali se s mužem členy Marimekko klubu(!), když mi pak milá prodávající Venkku stříhala z pevných pláten i povrstvené bavlny, staly se z nás dvou kamarádky. Ona u pokladny totiž zjistila, odkud jsem a já jí na oplátku nadiktovala nejlepší místa v Praze, kam se teď v srpnu s přáteli chystá. Podsaditá Venkku byla rozkošná a ze všeho mimořádně nadšená, ač krejčovské nůžky držela maličko jako prase kost. Za to její kolegyňka na pobočce Marimekko na letišti nám ukázala, zač je toho chlad severských žen. Nenechala se mnou totiž ani za nic ukecat, aby mi k nákupu na hraně sto euro darovala plátěnou nákupku s logem M. Pouze kdybych zaplatila nad kilo, taková je jejich kampaň a že si vyvážím domů yardy jejich finských látek zakoupených téže den zrána, to jí vůbec nedojalo.

My dvě si zkrátka do oka vůbec nepadly, z čeho jsem naopak ale na ní i na všech dalších marimeckých ženách nemohla spustit zrak, byly jejich pracovní uniformy. Dámy malé, velké - štíhlé, pořádné. Mladinké i zkušené. Platinové i zrzečky. Každá jedna z nich měla na sobě výhradně vždy jejich značku. Aktuální kolekci, obří květy, výrazné černobílé puntíky, ale i námořnické proužky a svislé pruhy. Strečový satén i tuhé plátno. A nejvíc jsem milovala ty výrazně evidentně retro modely, třeba oversize šaty s rozšiřujícími se rukávy, v temně zelených a oranžových tónech. To pro mě byla nevídaná přehlídla, skutečná dovolenková odměna a vizuální extáze! Bych nejradši v té zkušební kabince za závěsem voyersky zůstala schovaná doteď.

Ale zpátky domů! Ven a mezi lidi.
A ke každé si pro sebe pro radost můžete doladit i malou kosmetickou taštičku
aneb jak Mitnik potkala Marimekko.


Červená láska - kabelka Marimekko.Láska navždy!

úterý 13. srpna 2019

Prázdniny u babičky


Návštěva rezavých Dolních Vítkovic je náš prázdninový evergreen. Jen ten Havířov mě tentokrát nějak doběhl. V Elánu i na koupališti mi všichni z regionu přišli ještě rázovitější, než jak zpívá Jarek. To je ta úsměvnější pasáž, za to u kávy jsem najednou měla chuť bezděčně se babičky zeptat na dědu - který už není. A na trzích v davu se začít otáčet po mé druhé babičce, protože ta tam vždycky patřila. A chybí mi tolik, že toho města je teď bez ní pro mě jen půlka. Tak aspoň nahlas doufám a nahlas věřím, že na veliké rodinné slávě, která nás na podzim čeká, se přehoupne houpačka společných diskuzí a váhání na mou stranu a pozvání v gala se nakonec dostane úplně všem. Ať žije rodina!!

PS: Posíláte taky pohlednice online s vlastními fotkami? Já jim letos úplně propadla, 
zatímco babička si zas myslím, že její pošťačka si ty (naše) pohledy nevyžádaně prohlíží. Nevíte, kdo má pravdu?