úterý 18. července 2017

Coffee and Riot


Za svou pedagogickou kariéru jsem stihla odučit pět let a jedno třídnictví. V mé třídě bylo pouze sedm pánů studentů a jeden z nich si právě otevřel kavárnu. No, není to krása?!

V úplném centru Prahy, v Opatovické ulici 17. Mezi znalci kávy, gourmety, a food blogery se o novém podniku mluví jako o třetí vlně punku a časopis Forbes jim zas čerstvě tleská za jejich vlastní neotřelé ne/alkoholické limonády. Běžte si to ověřit sami!

V kavárně na rohu najdete decentně minimalistický prostor s klenbou a za autorsky svařovaným kovovým barem přátelsky nadšenou mladinkou obsluhu. Je to místo na světě, ve kterém si můžete dlouze pít své intelektuální kafe s lehkou pěnou, snídat sladce, obědvat sendviče nebo si kelímek se svým nápojem honem odnést s sebou. A když se venku začne stmívat, může uvnitř i kousek před modrými dveřmi začít ten správný cirkus (riot), klidně i s podílem něčeho ostřejšího v krvi.

Ať už se do zóny mezi Národní třídou a Žofínem, ve které spolu sousedí třeba hračky a knížky Ookiddo, stylové látky ColorDesign nebo léta úspěšné české eko papírnictví Papelote vydáte ve dne či za noci, vždy se stanete součástí splněného snu mladého (zatím nedostudovaného) žurnalisty, aktivisty, požitkáře, pohodáře, čtenáře a dříče. Stoického týpka s laskavě ironickým smyslem pro humor, který měl stejný v patnácti jako dneska. A určitě řekněte, že mě znáte - žádnou slevu tedy nedostane, to naopak vy nechte pořádné dýško. Děkuju.

(Detail z toalet.)
A váháte-li, jestli má název i celá jejich kavárna jistý politický podtext,
to už nechám jen na vás.
...
Honza byl mým výborným studentem dějepisu, společenských věd i ekonomickoprávního semináře a u takových jeden nikdy neví.

7 komentářů:

 1. Vzhůru na kávu, i s cirkusem. A zapnout světový mír ;)

  OdpovědětVymazat
 2. To je super. A doufám, že MÁ politický podtext :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jo tak "kavu s sebou"... a do cehopak ji asi davaji?? To by chtelo #kleankanteen #bringyourown ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Nabízí se spoustu otázek. Třeba jak dopadlo těch dalších šest? :) Nebo jak jsi ho mohla učit, když jsi mladší než on? :). Otázky, samé otázky...

  OdpovědětVymazat